Obilježavanje 32. obljetnice vukovarske tragedije održano je u petak , 17. studenoga 2023. uoči vukovarske tragedije u prostoru hola Tehničke škole Ruđera Boškovića

Autor: Andreja Pokas, 19. 11. 2023.

Učenici više razrednih odjela Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci pod vodstvom organizatorice i voditeljice javnog događaja i javne izložbe Andreje Pokas, mag. ing. aedif. zajedno sa svojim mentorima  profesoricom Tatjanom Dujić, Matejom Lončar, Velimirom  Antinac i Josipom Paulićem te mojom malenkošću uz tehničku podršku nastavnika Marijana Balaža  pripremili sadržaj za prigodni program u kojima su  prikazali video uratke, prezentacije,  čitali  pjesme i prigodne tekstove, te predstavili javnu izložbu crteža, digitalnih plakata iz daleke prošlosti Vukovara, ratne prošlosti i života u sadašnjosti grada.

Radni ovogodišnji naslov uradaka  nazvali smo „Sat za Vukovar“  želeći podsjetiti cijenjenu publiku na  prošla događanja u ovom gradu heroju.

“U meni ljubav ima koju želim dati svima i ljudima i ženama i mladima i starima, svima, svima, svima....“ (RENE MATOUŠEK)

PROGRAM OBILJEŽAVANJA DANA PADA VUKOVARA

1.Uvodni dio – čita učenica Anamarija Sabadoš IIIe pod vodstvom profesorice Andreje Pokas2. Prezentacije -učenici profesorice Tatjane Dujić; Filip Japundžić Ib ; Jakov Bognar Ib;3.Pjesma „Odlazak“ nepoznatog autora čita učenica Lucija Božić If pod vodstvom profesorice Andreje Pokas4.Video učenika   pod vodstvom profesorice Mateje Lončar5. Čitanje teksta Siniše Glavaševića 2 učenice ( Lucija Božić If - Priča o gradu i  Ana Milišić If  Priča za roditelje) pod vodstvom profesorice Velimire Antinac6.Pjesma “Moj Vukovar je pao“  čita učenica Emanuela Majstorović III e pod vodstvom profesorice Andreje Pokas7.Video prezentacija -učenik Ivano Turkalj I f pod vodstvom profesorice Andreje Pokas8.Pjesma „Srca“ Renea Matoušeka čita Emanuela Majstorović IIIe pod vodstvom profesorice Andreje Pokas9. Završni govor :  Tekst Ranka Marinkovića čita učenica Anamarija Sabadoš IIIe pod vodstvom profesorice Andreje Pokas10.Čita tekst učenica Lea Krajina 2f  pod vodstvom mentorice profesorice Tatjane Dujić

“LJUDSKA JE PATNJA NENADOKNADIVA”

“Ljudska je patnja nenadoknadiva. Ona se ne može popraviti. Ne samo da se ne može vratiti život nekome kome je život oduzet, nego se ne može ni na koji način nadoknaditi ono što je čovjek propatio. To je zapisano negdje duboko u ličnosti u njegovom osobnom iskustvu, kao trauma, kao rana koja jest zacijelila, ali ostaje ožiljak neizbrisiv do unuka i praunuka....i tako, trebalo biti, maštati o jednom životu, nastanjenom ljudima bez ožiljaka, s  čistim fizionomijama, intelektuanim, duhovnim integritetima, bez  rana, barem bez rana nanesenih s vanjske strane od drugog lica ili od drugih struktura.

Ako je potrebna patnja da bi se opravdao život, neka to bude njegova intimna, osobna sudbina nenametnuta izvana.... (Ranko Marinković)

Sve ostale fotografije događaja i plakata pogledajte u galeriji.

Priloženi dokumenti:
http_Dan_sjecanja_na_zrtvu_Vukovara.docx (11.88 KB)