Državna matura - Obavijesti za maturante

Preuzimanje potvrda/svjedodžbi o položenim ispitima državne mature - jesenski rok

Autor: Krunoslav Čelig, 12. 7. 2019. 13:01

Potvrde o položenim ispitima državne mature s jesenskog (i ljetnog) roka moći ćete preuzeti 19. rujna 2019. od 9:00 do 12:00 kod ispitnog koordinatora u školi (kabinet A209 u potkrovlju ili u informatičkoj učionici A109). Također, potvrde se neće izdavati prije 19. rujna.

Potvrdu može preuzeti učenik osobno ili roditelj učenika.

Nakon 19. rujna sve nepodignute potvrde moći ćete preuzeti prema rasporedu konzulatacija ispitnog koordinatora (vidljivo na vratima kabineta A209).

Učenici koji nisu u mogućnosti osobno preuzeti potvrdu i za koje će to napraviti druga osoba: potrebno je sa sobom uzeti svoju osobnu iskaznicu, te podatke osobe (ime i prezime, datum rođenja, OIB) čiji dokument preuzimaju.

Prijava ispita državne mature - JESENSKI ROK

Autor: Krunoslav Čelig, 3. 7. 2019. 14:50

Prijava ispita za jesenski rok državne mature bit će omogućena putem mrežne stranice www.postani-student.hr u periodu od 20. do 31. srpnja 2019.

Svi učenici koji nisu pristupili polaganju ispita u ljetnome roku, mogu pristupiti polaganju istih u jesenskom roku pod uvjetom da u gore navedenome periodu prijave ispite. Također, svi učenici koji su polagali ispite u ljetnome roku, a nisu zadovoljni rezultatom pojedinih ispita, iste mogu prijaviti u jesenskom roku.

Objava privremenih rezultata i prigovor na ocjene iz ispita

Autor: Krunoslav Čelig, 10. 7. 2019. 12:31

Dana 10. srpnja 2019. u 12:00 objavljeni su privremeni rezultati ispita državne mature.

Sukladno Pravilniku o polaganju državne mature, učenik može nakon uvida u rezultate priložiti prigovor na ocjenu školskome ispitnom povjerenstvu u školi, ako smatra da mu na određenom ispitu nisu priznati pojedini odgovori, odnosno ako smatra da postoji propust prilikom ocjenjivanja (npr. odgovor nije ispravno bodovan i sl.).

Dakle, prigovor na ocjenu  učenik može obaviti tako da dođe kod ispitnog koordinatora u školu (potkrovlje - kabinet A209) i ispuni obrazac prigovora na ocjenu u sljedećim terminima:

11. 7. -  od 9:00 do 12:00,
12. 7. -  od 8:00 do 11:00.

> Državna matura