Državna matura - Obavijesti za maturante

Prilagodba ispitne tehnologije

Autor: Krunoslav Čelig, 11. 12. 2019. 20:06

Sukladno Pravilniku o polaganju državne mature učenik može priložiti zahtjev za prilagodbom ispitne tehnologije. Pravo na prilagodbu ispitne tehnologije ima učenik koji za to ima medicinski opravdan razlog, te koji za navedeno može priložiti valjanu medicinsku dokumentaciju iz koje je razvidna opravdanost za prilagodbom ispitne tehnologije.

[više]

Prezentacija s predavanja o državnoj maturi Vijest ima dokument u privitku

Autor: Krunoslav Čelig, 6. 12. 2019. 23:01

Prezentaciju s predavanja o državnoj maturi možete preuzeti u privitku ove obavijesti. Ako vam se prilikom prijave u sustav www.postani-student.hr pojave određene poteškoće slobodno mi se obratite na mail: kcelig@gmail.com.

Ispitni koordinator

[više]

Prijave ispita državne mature za učenike 4. razreda Vijest ima dokument u privitku

Autor: Krunoslav Čelig, 28. 11. 2019. 11:43

Prijave ispita državne mature za učenike 4. razreda trajat će, sukladno Pravilniku o polaganju državne mature, od 1. prosinca 2019. do 15. veljače 2020. do 12:00.

Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Napominjem kako se prvi puta u sustav www.postani-student.hr, prijavljujete pomoću CARNET EduHr računa (korisnička oznaka i lozinka), nakon čega unosite svoj jedinstveni broj mobilnog uređaja na način da unesete:

•     oznaku države (385)
  •     mrežu (98, 91, 99, 95 i sl.), te
  •     broj mobilnog uređaja

Slijedi primjer unosa broja mobilnog uređaja npr. 098 123 45 67:

•     Oznaka države: 385
  •     Mreža: 98                                                     (unosi se bez vodeće 0)
  •     Broj mobilnog uređaja: 1234567

Nakon unosa jedinstvenog broja mobilnog uređaja, dobit će te SMS poruku u kojoj će vam biti dostavljen PIN broj (4 znamenke), te TAN broj. PIN i TAN broj ne smijete izgubiti jer vam isti trebaju u radu sa sustavom www.postani-student.hr.

Svaka sljedeća prijava u sustav postani-student.hr obavlja se pute korisničke oznake, lozinke i PIN-a.

Dokument u kojem je opisan postupak prve prijave na www.postani-student.hr možete preuzeti u privitku ove obavijesti.

> Državna matura