Kutak za roditelje (http://www.skole.hr/roditelji)
Odgoj
06.08.2020. 09:30
Ljetna dječja prijateljstva: uspomena za čitav život
Planirate li obiteljsko ljetovanje ili godišnji odmor? Uz klasične pripreme, prisjetite se vlastitih ljetnih praznika kada ste bili dijete. Sigurno ćete se sjetiti novih prijatelja i društava koje ste stekli u tim danima bezbrižnosti. Vaše je dijete sada već dovoljno veliko da i samo sklapa ljetna prijateljstva koja mogu i ne moraju potrajati, ali je njihova bit da ostanu u lijepom sjećanju, možda se nastave kroz život, a možda i završe u suzama i razočaranju. Bez obzira na ishod, kao roditelj budite spremni i saznajte u nekoliko savjeta i prijedloga na koji način biste trebali usmjeriti dijete i postaviti se u određenim situacijama.

31.03.2020. 15:04
Kako organizirati nastavu u kući
Kriza s koronavirusom nametnula je roditeljima, uz ionako zahtjevnu ulogu roditelja, još jednu složenu ulogu - ulogu učitelja. U kontekstu aktualne situacije, mnogi roditelji nalaze se pred zahtjevnim zadatkom balansiranja između radnih i kućanskih obveza te planiranja dječjih aktivnosti.

31.03.2020. 08:57
Kako održati obiteljsku ravnotežu i djeci približiti trenutnu situaciju?
Hrvatski Crveni križ pripremio je dva materijala, smjernice i praktične upute na koji je način važno razgovarati s djecom u trenutnim okolnostima te kako organizirati obiteljski život. Cilj izrađenih materijala je umanjiti negativne posljedice epidemije bolesti COVID-19 na psihofizički razvoj djece.

Riječ stručnjaka
07.08.2020. 08:45
Opasnosti ljeta
Ljeto je doba kada odlazimo na more, planine, selo i na mnoga divljinom prepuna mjesta. A nakon ljeta se pitamo jesmo li učinili sve što smo mogli ili znali ne bi olakšali godišnji odmor i prebrodili poteškoće na koje smo naišli tijekom ljetovanja.

24.04.2020. 08:00
Korištenje „JA poruka“ u komunikaciji s mladima u adolescenciji (tinejdžerima)
Roditelji imaju potrebu da ih djeca trebaju. Tinejdžeri imaju potrebu ne trebati roditelje ( Faber i Mazlish prema Ginott 2006.).

23.04.2020. 08:00
Šumski krpelji i bolesti koje prenose
Krpelji su paraziti toplokrvnih životinja, a iznimno i čovjeka. Šume i proplanci pružaju im dom, a ljudima koji ih posjećuju radi izletničkih užitaka ili zbog posla mogu načiniti neugodnosti.

Dokumenti za prikaz

Ukupno: 1119455