Kutak za roditelje (http://www.skole.hr/roditelji)
Odgoj
15.11.2017. 10:50
Kako roditelji mogu poučavati djecu novim vještinama
Na nastavnicima je iznimna odgovornost poučavanja i prenošenja znanja koju svakodnevno provode u odgojno-obrazovnom procesu učenika. Međutim, roditelji također mogu sudjelovati u poučavanju vještina važnih za budućnost djece 21. stoljeća.

13.11.2017. 09:20
Što sve brine tinejdžere?
Često je mišljenje kako djeca i tinejdžeri žive bezbrižan život u kojem nema briga i strahova. Djeca mlađe dobi proživljavaju različite strahove i nisu u potpunosti svjesni stvarnosti i svakodnevnice koja ih okružuje, međutim tinejdžeri se suočavaju sa strahovima kojih su itekako svjesni i u bezbroj slučajeva ne znaju kako reagirati, što mogu učiniti i što bi se sve moglo dogoditi.

26.10.2017. 10:18
„Moje dijete i ja“ – besplatne radionice za roditelje djece s ADHD-om
Vjerojatno nema roditelja koji ponekad ne preispituje svoje odgojne odluke i postupke. Jer, biti roditelj predivna je, ali i zahtjevna uloga, koja u svijetu današnjice iziskuje znanja i vještine koja našim bakama i djedovima, pa ni roditeljima, nisu bila potrebna, naročito ako je vaše dijete hiperaktivno.

Riječ stručnjaka
13.10.2017. 10:05
Životinje oko nas
U novom serijalu tekstova o životinjama pobliže ću vas upoznati s odabranim životinjskim vrstama koje možete susresti u svakodnevnom životu (a nisu kućni ljubimci ili domaće životinje). Igrajući se na travnjaku, hodajući šumom, uživajući u kupanju i sunčanju uz more, jezero ili rijeku - ili jednostavno šetajući gradom svakodnevno nailazimo na velik broj životinja.

03.05.2017. 10:10
Zaštićene životinjske vrste u Republici Hrvatskoj (5. dio)
U još jednom tekstu o zaštićenim životinjskim vrstama u Republici Hrvatskoj predstavljam vam još tri strogo zaštićene životinje: sredozemnu medvjedicu, tekunicu i lastavicu. Posljednji neslužbeni podaci govore da u Republici Hrvatskoj živi 23.876 životinjskih vrsta i podvrsta od čega je njih 565 endemično (endemične vrste žive na određenom vrlo često malenom području, u ovom slučaju samo na području Hrvatske), a 1624 životinjskih vrsta i podvrsta je zakonom zaštićeno.

08.02.2017. 13:24
Zaštićene životinjske vrste u Republici Hrvatskoj (4. dio)
Kao što je spomenuto u prethodnom tekstu, prema Zakonu o zaštiti prirode (Narodne novine 80/13), strogo zaštićenim životinjskim vrstama smatraju se ugrožene zavičajne divlje vrste, endemi, one divlje vrste koje moraju biti zaštićene prema propisima Europske unije ili na temelju međunarodnih ugovora kojih je Republika Hrvatska član. Strogo zaštićene životinjske vrste zabranjeno je loviti i ubijati ili uznemiravati na bilo koji način; uništavati područja na kojima žive i razmnožavaju se te namjerno uništavati njihova gnijezda i legla.

Dokumenti za prikaz

> Kutak za roditelje