Kutak za roditelje (http://www.skole.hr/roditelji)
Odgoj
04.01.2018. 09:41
Pinklec – besplatne radionice za djecu rastavljenih roditelja
Centar za djecu, mlade i obitelj Modus organizira besplatne radionice podrške za djecu od 9 do 11 godina, čiji su roditelji prošli ili prolaze kroz rastavu braka.

07.12.2017. 10:30
Pripremanje djeteta na samostalnost (drugi dio)
Što znači biti samostalan? Samostalna je osoba ponajprije neovisna i sposobna donositi i provoditi vlastite odluke, samostalno živjeti i djelovati u zajednici u kojoj živi, ali isto tako znači da prihvaća odgovornost za svoje odluke i postupke. Što znači samostalnost za dijete? Iznimno puno jer je to jedan od najvažnijih koraka koji ga vode prema odrastanju i zrelosti.

06.12.2017. 10:13
Facebook predstavio "Messenger kids" za djecu od šest do 12 godina
Facebook je najavio lansiranje nove aplikacije namijenjene korisnicima od šest do 12 godina pod nazivom "Messenger Kids", prenose mediji. Nova aplikacija mladim će korisnicima omogućiti komunikaciju s prijateljima, slanje fotografija, videozapisa, videopoziva s filterima namijenjenima djeci te slanje prikladnih GIF-ova i naljepnica. Uprava ove društvene mreće obećala je i postavljanje odgovarajuće zaštite kako bi platforma bila sigurna i privatna.

Riječ stručnjaka
29.12.2017. 09:05
Što su i čemu služe Creative Commons
Creative Commons licencijski ugovori pomažu autorima i korisnicima zaštićenih djela da jasno i nedvosmisleno reguliraju  upotrebu djela u digitalnom okruženju. Od svih izazova koje razvoj i upotreba informacijskih tehnologija postavlja suvremenom pravnom poretku, oni na polju ostvarivanja i zaštite prava intelektualnog vlasništva izdvajaju se složenošću i utjecajem na razne aspekte društva.

13.10.2017. 10:05
Životinje oko nas
U novom serijalu tekstova o životinjama pobliže ću vas upoznati s odabranim životinjskim vrstama koje možete susresti u svakodnevnom životu (a nisu kućni ljubimci ili domaće životinje). Igrajući se na travnjaku, hodajući šumom, uživajući u kupanju i sunčanju uz more, jezero ili rijeku - ili jednostavno šetajući gradom svakodnevno nailazimo na velik broj životinja.

03.05.2017. 10:10
Zaštićene životinjske vrste u Republici Hrvatskoj (5. dio)
U još jednom tekstu o zaštićenim životinjskim vrstama u Republici Hrvatskoj predstavljam vam još tri strogo zaštićene životinje: sredozemnu medvjedicu, tekunicu i lastavicu. Posljednji neslužbeni podaci govore da u Republici Hrvatskoj živi 23.876 životinjskih vrsta i podvrsta od čega je njih 565 endemično (endemične vrste žive na određenom vrlo često malenom području, u ovom slučaju samo na području Hrvatske), a 1624 životinjskih vrsta i podvrsta je zakonom zaštićeno.

Dokumenti za prikaz

> Kutak za roditelje