Kutak za roditelje (http://www.skole.hr/roditelji)
Odgoj
18.10.2019. 10:33
Predavanje „Uloga roditelja u djetetovu učenju“
Predavanje „Uloga roditelja u djetetovu učenju“ održat će se u ponedjeljak, 21. listopada 2019. godine, s početkom u 18 sati u Centru za zdravlje mladih, Heinzelova ulica 62a.

23.09.2019. 15:58
Što je kritička pismenost i kako je razvijati kod djece
Kritička medijska pismenost ne označava pristup koji se protivi medijima, već pristup koji uključuje radoznalost, istraživanje i propitivanje medija. Djeca takav pristup mogu početi vježbati vrlo rano, tako da s drugima istražuju i analiziraju medijske sadržaje, razmišljaju o točnosti medijskih informacija i pouzdanosti njihova izvora.

21.08.2019. 09:27
Informirajte se i postavite ograničenja u kupnji igra i aplikacija
Mnogi će se roditelji neugodno iznenaditi kada vide da je dijete, bez njihova znanja, potrošilo novac na novu igru ili aplikaciju, ili na neke dodatne mogućnosti u inače možda i besplatnoj igri. Dobro je znati da se ovakvo nešto može dogoditi i unaprijed se informirati, razgovarati i dogovoriti  pravila  s djetetom i, ako smatrate da je potrebno, postaviti ograničenja na uređaju.

Riječ stručnjaka
20.11.2019. 13:08
Životinje oko nas: Rijeke (prvi dio)
Rijeke su tekućice kojima teče slatka voda. Svaka rijeka ima svoj početak, odnosno izvor koji se nalazi u planinama ili brdima, i kraj koji završava u drugoj rijeci ili moru. Rijeke teku pod utjecajem gravitacije, slijevajući se s viših nadmorskih visina prema nižima.

30.09.2019. 10:26
Životinje oko nas: Jadransko more (peti dio)
U petom, posljednjem tekstu o životinjskim vrstama koje nastanjuju Jadransko more pobliže ću predstaviti tri vrlo zanimljive životinje. To su riba fratar, vatreni crv (životinja iz koljena kolutićavaca) te običnu hobotnicu (jednog od najzastupljenijih pripadnika mekušaca u našem moru).

16.08.2019. 10:12
Životinje oko nas - jezero
U svakodnevnim aktivnostima susrećemo velik broj životinjskih vrsta koje nisu domaće životinje i kućni ljubimci (divlje su životinje), a igrom slučaja s njima dijelimo isti životni prostor. Uništavanjem i urbanizacijom do tada divljih prirodnih površina čovjek je prostor koji ga okružuje prilagodio isključivo sebi i svojim potrebama rijetko razmišljajući da je time negativno utjecao na prirodna staništa i životne navike mnogih životinjskih vrsta.

Dokumenti za prikaz

Ukupno: 1052021