Kutak za roditelje (http://www.skole.hr/roditelji)
Odgoj
06.07.2018. 10:44
Djeca sve češće gube sluh zbog preglasne glazbe sa slušalica
Djeca koja vole slušati glazbu s prijenosnih uređaja pomoću slušalica (pametni telefoni ili tableti)  izložena su sve češćem riziku da gube sluh, pokazala je jedna nedavna studija.

04.07.2018. 16:03
Roditelji, obratite pažnju na dobne oznake
Djeca različite dobi različito doživljavaju i razumiju isti medijski sadržaj pa dobne oznake roditeljima mogu pomoći kod odabira primjerenog i sigurnog sadržaja

29.06.2018. 14:29
Pet edukativnih i zabavnih videoigara za djecu
Igranje videoigara nekada se smatralo isključivo gubitkom vremena, no razvojem tehnologije i industrije videoigara ta se negativna percepcija uvelike smanjila. Tome je pripomogla i činjenica da danas na tržištu postoji velik broj igara s edukativnom komponentom, namijenjenih upravo djeci. Takav tip igara razvija kod djece logičko mišljenje i kreativnost. Unatoč tome, važno je voditi računa o tome koliko vremena dijete dnevno provede ispred računala ili igrače konzole.

Riječ stručnjaka
30.05.2018. 12:07
Životinje oko nas - jezero
U svakodnevnim aktivnostima susrećemo velik broj životinjskih vrsta koje nisu domaće životinje i kućni ljubimci (divlje su životinje), a igrom slučaja s njima dijelimo isti životni prostor. Uništavanjem i urbanizacijom do tada divljih prirodnih površina čovjek je prostor koji ga okružuje prilagodio isključivo sebi i svojim potrebama rijetko razmišljajući da je time negativno utjecao na prirodna staništa i životne navike mnogih životinjskih vrsta.

17.04.2018. 08:38
Životinje oko nas - grad (2. dio)
U drugom dijelu teksta o životinjskim vrstama koje možemo susresti u svakodnevnom kretanju gradskim ulicama, parkovima i dvorištima (a koje nisu kućni ljubimci niti domaće životinje), predstavit ću vam tri zanimljive životinje a to su kuna zlatica, ćuk i krtica.

01.02.2018. 08:52
Životinje oko nas - grad
Divlje životinje su svuda oko nas. Šetajući gradskim ulicama i parkovima, uživajući u moru, jezerima, vrtovima i planinskim putevima nailazimo na velik broj divljih životinja a da ponekada toga nismo ni svjesni. U ovome tekstu pisat ću o životinjskim vrstama koje susrećemo u gradovima (a nisu kućni ljubimci i domaće životinje).

Dokumenti za prikaz

> Kutak za roditelje