Kutak za roditelje (http://www.skole.hr/roditelji)
Odgoj
21.09.2018. 08:37
Kako roditelji mogu smanjiti negativan utjecaj medija na djecu
Aktivno posredovanje gledanja audiovizualnih sadržaja podrazumijeva različite aktivnosti u kojima roditelji s djecom razgovaraju o sadržajima koje će gledati i zašto, odnosno o sadržajima koji nisu primjereni za gledanje i zašto te o sadržajima koje su gledali i kako su ih razumjeli. Pritom je važno da roditelji budu vodiči djeci kroz programske sadržaje, tumače ih i interpretiraju, pojašnjavaju i o njima raspravljaju i daju mišljenja.

30.08.2018. 11:45
Kako nakon praznika ponovo uvesti pravila o korištenju medija
Je li više slobodnog vremena tijekom ljetnih mjeseci i za vas i vašu djecu značilo više gledanja televizije, igranja videoigara i surfanja internetom? Čak i ako se inače dosljedno držite pravila o tome koliko vremena u danu djeca smiju provesti uz medije, možda ste, kao i mnogi drugi roditelji, preko ljeta bili nešto popustljiviji. Online anketa na mrežnim stranicama Medijske pismenosti  pokazala je da 58 posto djece tijekom praznika  provodi više vremena uz ekrane nego inače.

24.08.2018. 10:15
Kako s djecom analizirati medijske sadržaje
Jedna je od najvažnijih stvari koju možete napraviti da biste odgojili medijski mudru djecu, koristiti medije zajedno s njima. To uključuje slušanje njihove glazbe, gledanje televizije, filmova i videa i igranje videoigara u kojima oni uživaju. Iako je i sama vaša prisutnost tijekom korištenja medija važan korak, ovo je također odlična prilika da pomognete svojoj djeci da kritički razmišljaju o medijskim sadržajima, postavljajući im pitanja, a ponekad i nudeći svoje odgovore.

Riječ stručnjaka
17.09.2018. 08:00
Akvaristika
Svi jako dobro znamo koliko djeca vole životinje. Već od najmanje dobi, mnoga djeca pokazuju izrazitu zainteresiranost za kućne ljubimce. S obzirom da često nismo u mogućnosti djetetu nabaviti psa ili macu, kao idealno rješenje nameće se nabavka akvarija s ribicama. Iako se s ribicama ne mogu igrati kao s četveronožnim ljubimcima, djeca će ribe rado promatrati i hraniti te na taj način razviti osnovne navike o tome kako se brine o kućnom ljubimcu.

25.07.2018. 10:54
Životinje oko nas – jezero (2. dio)
U nastavku teksta o divljim životinjskim vrstama koje možemo susresti ako se kojim slučajem nađemo u blizini jezera (šetajući uz jezero, uživajući u sunčanju, kupanju, ribolovu ili ostalim društvenim i sportskim aktivnostima) pobliže ću opisati tri životinje a to su crna liska, zelena žaba i komarac.

30.05.2018. 12:07
Životinje oko nas - jezero
U svakodnevnim aktivnostima susrećemo velik broj životinjskih vrsta koje nisu domaće životinje i kućni ljubimci (divlje su životinje), a igrom slučaja s njima dijelimo isti životni prostor. Uništavanjem i urbanizacijom do tada divljih prirodnih površina čovjek je prostor koji ga okružuje prilagodio isključivo sebi i svojim potrebama rijetko razmišljajući da je time negativno utjecao na prirodna staništa i životne navike mnogih životinjskih vrsta.

Dokumenti za prikaz

> Kutak za roditelje