Kutak za roditelje (http://www.skole.hr/roditelji)
Odgoj
25.09.2017. 06:54
Besplatna Aloha mental prezentacija za djecu i roditelje
U srijedu, 27. rujna 2017. godine, u Učilište Sesvete, Trakošćanska 26, održat će se besplatna prezentacija Aloha mental za djecu i roditelje. Aloha mental arithmetic program je mentalnog razvoja koji na zabavan način, kod djece u dobi od 4 do 13 godina starosti, potiče razvoj mozga.

21.09.2017. 11:19
Sigurnost djece na internetu, društvenim mrežama i ulici
U posljednjih se nekoliko mjeseci sve više susrećemo s vijestima u medijima o negativnim i posljedičnim pričama u kojima maloljetno dijete susreće stranca uživo i na internetu i pritom se nađe u iznimnoj opasnosti. Roditelj u ovim slučajevima ima jednu od glavnih uloga u kojoj je potrebno posvetiti posebnu pozornost edukaciji djeteta i na što treba paziti ako često koristi internet, društvene mreže ili susreće pretjerano slatkorječivog stranca na ulici.

20.09.2017. 10:06
Prvo nacionalno komparativno istraživanje o medijskim navikama djece i njihovih roditelja i sigurnosti djece na internetu
Partneri projekta EU Kids Online, predvođeni Društvom za komunikacijsku i medijsku kulturu (DKMK), Agencijom za elektroničke medije i Hrvatskim Telekomom, pokrenuli su 15. rujna prvo nacionalno komparativno istraživanje o medijskim navikama djece i njihovih roditelja i sigurnosti djece na internetu.

Riječ stručnjaka
03.05.2017. 10:10
Zaštićene životinjske vrste u Republici Hrvatskoj (5. dio)
U još jednom tekstu o zaštićenim životinjskim vrstama u Republici Hrvatskoj predstavljam vam još tri strogo zaštićene životinje: sredozemnu medvjedicu, tekunicu i lastavicu. Posljednji neslužbeni podaci govore da u Republici Hrvatskoj živi 23.876 životinjskih vrsta i podvrsta od čega je njih 565 endemično (endemične vrste žive na određenom vrlo često malenom području, u ovom slučaju samo na području Hrvatske), a 1624 životinjskih vrsta i podvrsta je zakonom zaštićeno.

08.02.2017. 13:24
Zaštićene životinjske vrste u Republici Hrvatskoj (4. dio)
Kao što je spomenuto u prethodnom tekstu, prema Zakonu o zaštiti prirode (Narodne novine 80/13), strogo zaštićenim životinjskim vrstama smatraju se ugrožene zavičajne divlje vrste, endemi, one divlje vrste koje moraju biti zaštićene prema propisima Europske unije ili na temelju međunarodnih ugovora kojih je Republika Hrvatska član. Strogo zaštićene životinjske vrste zabranjeno je loviti i ubijati ili uznemiravati na bilo koji način; uništavati područja na kojima žive i razmnožavaju se te namjerno uništavati njihova gnijezda i legla.

22.12.2016. 10:45
Djeca i blagdani
Blagdanski prosinac je čarobno doba godine. Mirisi kolača, osvijetljeni i okićeni grad, darivanje, druženja ... sve to u većini nas izaziva osjećaje radosnog iščekivanja i uzbuđenja, međutim ipak posebnu čar ima za djecu. Nije stoga čudo da velik broj ljudi (uključujući i autoricu ovog članka), svoje najljepše uspomene iz djetinjstva veže upravo uz prosinačko blagdansko doba.

Dokumenti za prikaz

> Kutak za roditelje