Milijarda ustaje: Vrijeme je za pobunu: solidarnost!

Autor: Ines Grbešić, 20. 2. 2018.

Ove godine, po prvi puta učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci sudjelovali su u kampanji „Milijarda ustaje“. Tako su se učenici naše škole priključili Srednjoj strukovnoj školi u ovome projektu koji se provodi već četvrtu godinu za redom.

Cilj kampanje, koja se provodi od 2012. godine je upozoriti na nasilje nad ženama i djevojčicama kao na jedan od najtežih oblika kršenja ljudskih prava u svijetu koji još uvijek mnogi odobravaju šutnjom.

Ove godine kampanja djeluje pod nazivom ''Milijarda ustaje: Vrijeme je za pobunu: Solidarnost ! ''

Učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci, zajedno s učenicima Srednje strukovne škole Vinkovci u srijedu, 14. veljače plesali su u holu škole. U akciju su ove godine uključeni učenici 2. razreda. Učenici su nakon provedenih pedagoških radionica na temu nasilja u intimnim vezama ples uvježbavali s nastavnikom Tjelesne i zdravstvene kulture, Filipom Topalovićem. Učenici su u pauzama plesa razbijali mitove o nasilju u intimnim vezama i pozvali sve ostale učenike i djelatnike na borbu protiv nasilja.

16.10.2019. 11:09
Na CUC-u hrvatski fizičar Saša Ceci ,,objašnjava neobjašnjivo"
Ovogodišnju, 21. po redu CARNET-ovu konferenciju za korisnike, koja će se održati od 6. do 8. studenoga u Šibeniku, zaključit će predavanje poznatog hrvatskog fizičara Saše Cecija. U svom predavanju ... The post Na CUC-u hrvatski fizičar Saša Ceci ,,objašnjava neobjašnjivo" appeared first on CARNET .

16.10.2019. 10:26
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge za provedbu istraživanja eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a u učenju i poučavanju. Svrha provedbe istraživanja je identificiranje ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – Istraživanje eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a appeared first on CARNET .

16. listopada - Svjetski dan hrane
16.10.2019. 10:24
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.