Milijarda ustaje: Vrijeme je za pobunu: solidarnost!

Autor: Ines Grbešić, 20. 2. 2018.

Ove godine, po prvi puta učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci sudjelovali su u kampanji „Milijarda ustaje“. Tako su se učenici naše škole priključili Srednjoj strukovnoj školi u ovome projektu koji se provodi već četvrtu godinu za redom.

Cilj kampanje, koja se provodi od 2012. godine je upozoriti na nasilje nad ženama i djevojčicama kao na jedan od najtežih oblika kršenja ljudskih prava u svijetu koji još uvijek mnogi odobravaju šutnjom.

Ove godine kampanja djeluje pod nazivom ''Milijarda ustaje: Vrijeme je za pobunu: Solidarnost ! ''

Učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci, zajedno s učenicima Srednje strukovne škole Vinkovci u srijedu, 14. veljače plesali su u holu škole. U akciju su ove godine uključeni učenici 2. razreda. Učenici su nakon provedenih pedagoških radionica na temu nasilja u intimnim vezama ples uvježbavali s nastavnikom Tjelesne i zdravstvene kulture, Filipom Topalovićem. Učenici su u pauzama plesa razbijali mitove o nasilju u intimnim vezama i pozvali sve ostale učenike i djelatnike na borbu protiv nasilja.

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

02.07.2020. 13:03
Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima appeared first on CARNET .

9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.