Uskrs!

Autor: Sandra Matušenski, 2. 4. 2012.

USKRS!

Uskrs je i blagdan proljeća, doslovnog i znakovitog. To je blagdan duhovnog očišćenja i preporoda, koji nagoviješta novo bujanje života u prirodi.

Proljeće je. Lišće se otvara. Cvijeće kao da izlazi iz zatvorenih čahura na slobodu i pokazuje ljepotu novoga života. Priroda se budi. Čovjek osjeća kako u njemu struji novi život. Isus je uskrsnuo u proljeće. Procvao je neuništivi cvijet čovječanstva. Nitko ga ne može sebično ubrati za sebe. Moguće nam je tek procvjetati u istom vrtu, dozoriti plodom u istom polju, živjeti u istom krvotoku toga jedinstvenog trsa čije smo mi loze. Vjera bez djela je mrtva. Trebamo misliti jedni na druge i nikada ne zaboraviti što je za nas Isus učinio.

Dramska družina priredila nam je uskrsnI igrokaz pod nazivom Uskrsnuo je kako bismo se prisjetili što je sve za nas Isus učinio.

Naša dramska družila vodila se uskrsnim motivima te spremila još jednu priredbu koja nam govori kako ne bismo trebali biti škrti,  kako bismo trebali otvoriti svoje srce te pomagati i voljeti druge. Priredba je napravljena po uzoru na djelo Škrtac pisca Tita Makcija Plauta.

I jednu i drugu priredbu popratili su naši pjevači i svirači kojima se također zahvaljujemo.

voditeljica dramske družine

Sandra Matušenski, prof.