Predstavljanje projekta „Ponos Domovine“ u našoj školi

Autor: Administrator , 14. 12. 2011.

Udruga Ponos domovine osnovana je s ciljem osmišljavanja slobodnog vremena i promoviranja nacionalnih osjećaja i identiteta kod mlađih naraštaja.
Suočeni s posljedicama globalizacije i trendovima u društvu kojima je novac u prvom planu zaboravljamo na nacionalni ponos i državu. Stoga nije čudno kako mnogi nisu svjesni značaja i važnosti vlastite države, osobito za tako malen narod kao što je hrvatski. Zato je potrebno s ciljem očuvanja dugo iščekivane države razvijati nacionalne osjećaje i svijest što se ne dobiva rođenjem već odgojem i slobodno se, svojevoljno prihvaća.

Riječ je o natjecanju u formi kviza za polaznike srednjoškolskih programa kojim se provjerava znanje vezano uz Domovinski rat i odgoj, Hrvatsku povijest i zemljopis, ekologiju, religiju, moral i etiku i slično. Uz to ne smijemo zanemariti ni važnost sportskog duha i zajedništva te je sastavni dio projekta i sportsko natjecanje. Tijekom travnja organizirat ćemo u Osijeku, Delnicama, Splitu i Varaždinu izlučna natjecanja 8 najboljih ekipa određenih nakon eliminacijske provjere znanja 30. i 31. ožujka na web stranici http://ponosdomovine.skole.hr. Finalno natjecanje 9 najboljih ekipa održat će se u Zagrebu na dan pogibije Zrinskih i Frankopana! S ciljem motivacije natjecatelja i medijske promidžbe pobjedničkoj ekipi omogućit ćemo sudjelovanje u projektu Ponos Europe! Najboljim ekipama pripast će i druge vrijedne nagrade primjerene današnjoj informatičkoj dobi (laptop računala, digitalni receiveri, mobiteli…). Finalisti će tijekom dvodnevnog boravka u Zagrebu posjetiti neke od najvažnijih državnih institucija (Sabor ili Vladu RH). Uz potporu Ministarstva obrane omogućen će im biti i posjet ZB Pleso jer je cijeli projekt ujedno i promidžba vojničkog poziva i zanimanja.

Dino Rajković 2.d