Svjetski dan nepušenja

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 31. 5. 2008.

Svjetski dan nepušenja ove godine istaknut će važnu ulogu mladih ljudi. Moto je - Mladi bez duhanskog dima.

Život bez cigareta !?!

Zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima polako postaje sve bliža stvarnost. Kako pak pušenje nije tek obična navika već oblik prave ovisnosti, koja direktno utječe na zdravlje pušača ali i onih koji zbog njega ?pasivno? puše, i naše je društvo pokrenulo ozbiljnu promotivnu akciju za prestanak pušenja. Što o svemu tome kažu građani ? pušači i nepušači?

U Hrvatskoj danas redovito puši približno trećina građana, a još 5% to čini povremeno. Pravih nepušača ima oko 62%.
Pogledajte detalje ankete na stranicama Gfk.

Savjeti kako prestati pušiti

Izvor: http://www.plivazdravlje.hr