Državni prvaci - učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Administrator , 31. 5. 2011.

Naši su učenici ostvarili velike uspjehe na državnim natjecanjima učenika građevinskih i geodetskih škola Republike Hrvatske.

Na XVI. državnom natjecanju GRADIMO ZAJEDNO HRVATSKU, održanom u Čakovcu, sudjelovalo je 29  škola, 133 učenika i 96 mentora. Učenici su se natjecali u sljedećim disciplinama: zidar, tesar, keramičar, zatim iz područja nosivih konstrukcija - građevna mehanika te arhitektonskih konstrukcija, a naposljetku je održano i natjecanje geodetskih tehničara.

Naš učenik Tomislav Grubeša, pod vodstvom mentorice Nelice Tomić, dipl. ing. građ., osvojio je 1. mjesto i zlatnu medalju iz područja arhitektonskih konstrukcija. Učenik Mario Oršolić osvojio je 3. mjesto i brončanu medalju iz područja nosivih konstrukcija  te je ujedno ostvario izravan upis na Građevinski fakultet u Zagrebu. Mentorica je Mira Došen Rečić, dipl. ing. građ..

U Graditeljskoj školi u Čakovcu održana je i IV. nacionalna izložba odabranih maturalnih radova u području graditeljstva IGRAČ 2011. Udruga inovatora Hrvatske, Međimurska udruga inovatora i Graditeljska škola Čakovec pružili su priliku mladim graditeljima da u svojim samostalno izrađenim maturalnim radovima iznjedre ostvarenja koja će se odlikovati kreativnošću i inovativnošću. Na izložbi je sudjelovao učenik Josip Vincetić, pod vodstvom mentorice Ekaterine Nadudvari  Wagner, dipl. ing. arh. te je osvojio 5. mjesto.

Ne zaboravimo da je to državna razina, a do sada smo osvojili,  pod vodstvom mentorice Nelice Tomić, dipl. ing. građ., iz područja arhitektonskih konstrukcija sljedeće:

• 2008. godine 1.mjesto učenik Dejan Stjepanović
  • 2009. godine 1. mjesto učenik Josip Martić
  • 2010. godine 6. mjesto učenica Beatrice Bilić
  • 2011. godine 1. mjesto učenik Tomislav  Grubeša.

Pod vodstvom mentorice Mire Došen Rečić, dipl. ing. građ. iz područja nosive konstrukcije, ostvareni su sljedeći rezultati:

• 2008. godine 1. mjesto učenik Dejan Stjepanović
  • 2009. godine 4. mjesto učenik Danijel Đurović
  • 2010. godine 1. mjesto učenik Domagoj Martinović
  • 2011. godine 3. mjesto učenik Mario Oršolić.

Odlični rezultati naših učenika na državnim natjecanjima pobuđuju uvažavanje djelatnika ostalih Građevinskih škola u Hrvatskoj te je naša škola prepoznatljiva po svojoj kvaliteti.

Uspjesi mogu potaknuti učenike osnovnih škola da se opredijele za perspektivno zanimanje, kao što su građevinski i arhitektonski tehničar, gdje svake godine bilježimo sve veći interes osnovnoškolaca.

Naši učenici ostvaruju zapažene rezultate i u daljnjem školovanju na fakultetima u Zagrebu i u Osijeku.

voditeljica  stručnog vijeća :
 Mira Došen Rečić, dipl.ing.građ.

Ovaj mjesec: 11981