Dan planeta Zemlja

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 21. 4. 2008.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja od 1970. godine a u Hrvatskoj od 1990. godine.

Dan planeta Zemlje je godišnja manifestacija kojom se želi skrenuti pozornost čitave svjetske javnosti na opasnost koja prijeti životu na Zemlji. Ovim se Danom želi pomoći čovjeku da ponovno uspostavi kontakt s prirodom, te ukazati na općenitost ekološke krize: zagađivanje zraka i vode, radioaktivno zračenje, iscrpljivanje nenadoknadivih energenata i drugo. Na taj Dan se poduzimaju različite konkretne akcije zaštite života na Zemlji, buđenja svijesti, odgovornosti, osjećaja, ljubavi prema daru života i prema svim stvorenjima.

Ovaj mjesec: 12069