Dan sigurnijeg interneta

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 8. 2. 2011.

Dan sigurnijeg interneta u našoj Školi obilježava se tijekom cijelog tjedna predavanjima na nastavi računalstva u 1., 2. i 3. razredima.

Osim općenitih preporuka za sigurno korištenje i ponašanje na internetu, učenicima se želi skrenuti pozornost na probleme i zamke pri korištenju društvenih mreža i online igrica.

slika1

8. veljače, integracijom nastave računalstva i crtanja, nastali su radovi kojima su učenici 2.g razreda prenijeli svoje impresije i poruke o sigurnijem korištenju interneta.  Radovi su nastali tijekom 4 školska sata od čega je prvi sat bio uvod u problematiku kroz razgovor i edukativne spotove. Ostala 3 sata učenici su, uz pomoć profesorice Ines Pavušin, dipl. ing. građ., prenijeli svoja razmišljanja na papir.

Radovi su postavljeni na panoe u holu i učionici računalstva.

Kako su nastajali pogledajte u fotogaleriji.

Nedovršen crtež sa porukom: Tehnologija ne zlostavlja djecu... to čine ljudi!

Na školsku stranicu postavljen je i novi link: Sigurni na internetu, gdje će se nastaviti promicanje sigurne komunikacije na internetu. Učenici, koji do sada nisu ispunili anketu, mogu pristupiti anketi kojom se želi dobiti uvid u neke od navika korištenja računala. Rezultati ankete na dan 18. siječnja, kada je anketu ispunilo 212 učenika, objavljeni su na sljedećem linku.

I zapamtite:

Darija Dasović Rakijašić, dipl. inf.