Internet Hotline

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 6. 2. 2011.

Ukoliko anonimno želite prijaviti nezakonite sadržaje na internetu koji prikazuju, opisuju, potiču ili su na bilo koji način vezani uz nasilje nad djecom, možete to učiniti na sljedećem linku.

Na istom linku možete prijaviti i grupe na Facebooku koje potiču nasilje ili mržnju, te neprimjerenu komunikaciju sa drugim korisnicima interneta.

Internetski Hotline-ovi su dokazano efektivna prva linija obrane protiv nelegalnog interenetskog sadržaja. Putem njih internet korisnici imaju mogućnost prijaviti zabranjeni sadržaj na koji su naišli na internetu i to preko online formulara. Hotline će analizirati prijavljeni sadržaj i ući u trag nelagalnim stranicama. Lokalne stranice koje sadrže nepoćudni sadržaj su upućene nacionalnom pravosuđu na kojima je da istraže tko je odgovoran za sadržaj te da taj sadržaj uklone s Interneta. Prema nacionalno utvrđenim načelima informacije se mogu prenjeti direktno do davatelja internetski usluga kako bi se stranice koje sadrže zabranjeni materijal odmah uklonile.

www.inhope.org

Više informacija na stranicama Centra za nestalu i zlostavljanu djecu gdje možete preuzeti i SINI - besplatan program namijenjen blokiranju i filtriranju nepoćudnih sadržaja i web stranica na internetu.