Školski laboratorij slave

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 21. 1. 2011.

British Council, u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i CARNetom, objavljuje natjecanje za učenike srednjih škola u prezentaciji znanstvenih tema iz srednjoškolskog gradiva. Format natjecanja preuzet je iz popularnog i uspješnog FameLaba/Laboratorija slave koji je hrvatske studente i znanstvenike proslavio i na međunarodnom natjecanju u Velikoj Britaniji.

lab

Ideja natjecanja je da učenici određenu temu po svom izboru izlože na kratak, jasan, zanimljiv i svojoj dobi prilagođen način. Zatim da svoju prezentaciju u obliku video snimke prijave na natjecanje. Deset najuspješnijih učenika/prezentera po glasovima stručnog žirija i posjetitelja Portala za škole ulaze u završno natjecanje na kojem će se izabrati pobjednik.

Rok za prijavu prezentacije je 22. veljače 2011., a završno natjecanje Školskog laboratorija slave održat će se 24. ožujka 2011. u Zagrebu.

Na webu natjecanja možete saznati detaljna pravila natjecanja, način na koji će se ocjenjivati prezentacije i vremenski raspored natjecanja.

Cilj natjecanja je poticanje učenika i nastavnika na kreativan pristup učenju i prezentaciju srednjoškolskog gradiva iz područja prirodnih i tehničkih znanosti. Ujedno se natjecanjem želi popularizirati prirodne i tehničke znanosti među učenicima, roditeljima i u javnosti.

Dragi srednjoškolci, odvažite se i uključite u školski laboratorij slave! Priključite se popularizaciji znanosti, prezentirajte zanimljivu temu i osvojite nagrade:)

Pitanja vezana uz natjecanje možete postaviti putem maila branka.zaja@britishcouncil.hr.

Više na sljedećem linku.

Izvor: http://www.skole.hr/ucenici/skolski_laboratorij