Otvaranje CARNet računa i pribavljanje PIN/TAN broja - VAŽNO

Autor: Krunoslav Čelig, 26. 11. 2010.

Poštovane učenice, poštovani učenici!

Od 1.12.2010. započinju prijave ispita državne mature i studijskih programa za ljetni rok državne mature 2010./2011. Ispite i studijske programe (fakultete) prijavljujete putem NISpVU sustava (Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta) odnosno, preko web-portala www.postani-student.hr.

Kako biste se mogli prijaviti (logirati) na www.postani-student.hr, trebate imati svoj CARNet korisnički račun koji se sastoji od:

• korisničke oznake u obliku ime.prezime@skole.hr
  • lozinke (sastoji se od 8 nasumičnih znakova - slova, brojeva)

CARNet račun možete preuzeti svakim radnim danom kod administratora imenika gđe. Jasenke Vilhelm-Sabljić u administraciji škole. Napominjem, da je ovaj korak OBAVEZAN za sve učenike koji žele polagati ispite državne mature.

Nakon što se pomoću CARNet korisničkog računa prijavite na www.postani-student.hr, potrebno je u predviđenu rubriku upisati svoj broj mobilnog telefona i potvrditi unos. Na unešeni broj mobilnog telefona primit ćete SMS poruku u kojoj će vam biti dostavljeni vaši tajni brojevi: PIN i TAN broj. Navedene brojeve NE SMIJETE izgubiti jer pomoću njih se osigurava potvrda namjere upisa na određeni fakultet.

Kad ste pribavili sve potrebne podatke za pristup portalu www.postani-student.hr, svako sljedeće prijavljivanje na isti, zahtjevat će unos korisničke oznake, lozinke i PIN-a.

koordinator

prijava na postani-student.hr