Obavijest prošlogodišnjim maturantima - zimski rok državne mature 2009./2010.

Autor: Krunoslav Čelig, 12. 11. 2010.

Poštovane učenice, poštovani učenici!

Dana 11. studenoga 2010. odlukom Nacionalnog centra, ispite državne mature u zimskome roku mogu polagati SAMO učenici gimnazija koji ispite nisu položili u prethodnim dvama rokovima.

U obrazloženju stoji da se ispiti u zimskome roku provode samo za učenike gimnazija jer je njima državna matura uvjet za završetak školovanja. Sve ostale ispite državne mature polažu radi nastavka obrazovanja i upisa na visoka učilišta prema uvjetima visokih učilišta. U zimskome roku nema upisa na studijske programe niti su još poznati uvjeti upisa za iduću akademsku godinu. Ovakav način provedbe ispita u zimskome roku propisan je i novim Pravilnikom o polaganju državne mature koji bi do kraja mjeseca trebao stupiti na snagu.

Koordinator