Posjet FERIT-u i kinu Urania u Osijeku

Autor: Mirela Dobutović, 26. 4. 2024.

Učenici 3.d i 4.d razreda posjetili su u četvrtak, 25. travnja, Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija u Osijeku i kino Urania u okviru Kurikulumom planirane višepredmetne terenske nastave iz fizike i engleskoga jezika. Ovakav način interdisciplinarnoga povezivanja sadržaja različitih predmeta olakšava učenje i pruža učenicima uvid u drugačije oblike učenja.

Nakon zanimljivih LABUS-ovih radionica o fotonaponskim sustavima i mikrobitovima, te odgledanog filma, u pratnji svojih nastavnica Dobrile Hemetek i Mirele Dobutović, učenici su imali priliku prošetati osunčanim Osijekom u koji će se nekolicina učenika vratiti već u jesen, na studij.