MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Benjamin Dobutović, 5. 12. 2023.

MOTIVACIJSKA TRIBINA U TEHNIČKOJ ŠKOLI RUĐERA BOŠKOVIĆA

Već 20 godina u nizu 5. prosinca se u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci posebnim programom obilježava Međunarodni dan volontera. Tako je i danas uz veliku podršku ravnatelja  Zlatka Ruščića, a na inicijativu profesorice Mirela Dobutović i voditeljice školskog volonterskog kluba Zvrk profesorice Tihane Mudrovčić te podršku psihologinje Helene Tomšek, profesora Marijana Balaža i Benjamina Dobutovića održan motivacijski program pod nazivom „Volontiram – mijenjam svijet“.

Zahvaljujući podršci ravnatelja Zlatka Ruščića i vrijednom radu povjerenika Crvenog križa Vinkovci Benjamina Dobutovića učenici  aktivno volontiraju u brojnim zdravstvenim i socijalnim aktivnostima Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci.

Nakon uvodnog pozdrava ravnatelja  Zlatka Ruščića, na početku tribine su Tihana Mudrovčić i Mirela Dobutović uručile zahvalnice najaktivnijim volonterima u svojoj školi i partnerima u humanitarnom djelovanju, a potom su predstavnici Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci Branko Tomić i Tena Galić predstavili volonterski rad mladih u Crvenom križu. Tribina je zaokružena radionicom primjene reanimacije i upotrebe automatskog vanjskog defibrilatora koju su demonstrirali Nikolina Jukić i Antonio Vukovac, predsjednik Mladih GDCK Vinkovci i volonter godine na razini Hrvatskog Crvenog križa.

Siguran sam kako će današnji događaj mnoge potaknuti na volontiranje, a time i promijene.

Hvala svima na odazivu.

Svim volonterima čestitamo njihov dan!

Dio fotografija s današnjeg događaja možemo vidjeti u fotogaleriji:

Događaj su zabilježili i naši mediji:

Izvor: GDCK, Škola
Priloženi dokumenti: