60 godina osnutka i rada Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Marija Barac, 4. 12. 2023.

🎉Svečano je bilo sinoć u našoj školi!🎉
🎶6️⃣0️⃣🎶Jučerašnjom proslavom obilježili smo 60 godina osnutka i rada Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci. Zahvaljujemo našem osnivaču Vukovarsko-srijemska Županija i Grad Vinkovci Službena stranica na podršci, također i našim susjedima Srednja strukovna škola Vinkovci , glazbenim gostima Muška pjevačka grupa Lipa te svim uzvanicima i gostima koji su uveličali našu svečanost. Pogledajte i fotogaleriju na poveznici:

🌟Smisao života je naći svoj dar. Svrha života je upotrijebiti ga za dobro drugih.🌟
Pablo Picasso

📌Tehnička škola Ruđera Boškovića u Vinkovcima stranice svoje povijesti ispisuje 5. srpnja 1963. godine. Toga dana osnovan je Školski centar metalsko-elektro struke.
Tijekom godina koje su slijedile, naša škola išla je u korak s vremenom i odgovarala na izazove. Danas je to moderna i opremljena škole jer je razvoj tehnologije uvelike promijenio način podučavanja i učenja te je cijeli nastavni proces, kao i učenje praktičnih vještina podignuo na neku novu razinu.
Ovih 60 godina iza nas u kojima je škola rasla, mijenjala se i napredovala, obvezuju nas da i dalje nastavimo raditi na izvrsnosti, da i dalje znamo pobuditi u nastavniku onaj žar zbog kojeg je izabrao podučavati. Obvezuju nas da pomognemo našim učenicima u prepoznavanju i formiranju pravih vrijednosti kako bi sutra bili vrijedni članovi našega društva.

Ovaj tjedan: 2017