AKCIJA "SOLIDARNOST NA DJELU"

Autor: Benjamin Dobutović, 12. 10. 2023.

Društva Hrvatskog Crvenog križa započelo je na cijelom području Republike Hrvatske tradicionalnu, već 51. po redu, sabirnu akciju "Solidarnost na djelu".

Hrvatski Crveni križ Vas poziva sve da se u skladu sa svojim mogućnostima uključe u ovu humanitarnu akciju i svojim prilogom pomognu onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Ne dvoji! Za drugog izdvoji!

Osobe u stanju socijalne potrebe koja može biti posljedica Domovinskog rata, nezaposlenosti zbog gospodarske krize, posljedica olujnog nevremena ili različitih teških životnih okolnosti trebaju i očekuju našu pomoć.

Akcija će biti provedena i putem mreže ogranaka Mladih Hrvatskog Crvenog križa u svim osnovnim i srednjim školama. U akciji se prikuplja u pravilu hrana, higijenski artikli, odjeća, obuća, posteljina i novac. Za poklonjeni novac darovateljima će biti uručen novčani bon zahvalnosti u vrijednosti od 1 €, numeriran i ovjeren žigom Crvenog križa.

Materijalna dobra se mogu donijeti u skladište Crvenog križa Vinkovci u Ulici Josipa Kozarca 10.

Prehrambene artikle i higijenske potrepštine naši sugrađani mogu od 8. do 15. listopada 2023. ubaciti i u košaricu Crvenog križa u trgovačkom centru Kaufland na Lapovcima.

Prilozi građana, poduzeća, institucija i ustanova se mogu uplatiti i na donacijski žiro-račun Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci broj: HR0823600001101633106, s naznakom "Prilog za Solidarnost na djelu 2023".

Od ukupnog prihoda ove akcije 5% se uplaćuje u Fond solidarnosti Hrvatskog Crvenog križa. Preostali iznos namijenjen je za kupnju paketa hrane i higijenskih artikala, te štednjaka na kruto gorivo, koje ćemo tijekom Tjedna solidarnosti (8.-15. prosinca) darovati socijalno ugroženim obiteljima na cjelokupnom području djelovanja GDCK Vinkovci.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju u ranijim akcijama, a sudjelovanje u ovoj akciji bit će još jedna potvrda da naši sugrađani imaju razvijen osjećaj za ljude u nevolji.

Izvor: GDCK Vinkovci
Priloženi dokumenti: