Europski dan jezika

Autor: Tatjana Dujić, 26. 9. 2023.

Koliko jezika govoriš, toliko ljudi vrijediš!

Kako bi učenici  unaprijedili svoje jezične vještine i razvijali međukulturno razumijevanje mentorice Mateja Lončar i Tatjana Dujić sa svojim su učenicima (1.c, 2.h, 2.k, 2.e, 3.b, 1.b, 2.f, 4.a, 4.b, 4.c, 4.d) povodom Europskog dana jezika osmislile i provele aktivnost pod nazivom Koliko jezika govoriš, toliko ljudi vrijediš. Povezujući IKT i jezična znanja učenicima se ukazalo na važnost cjeloživotnog učenja na njima prihvatljiv i zabavan način.

Učenici su istraživali i učili zadani broj riječi na 7 europskih  jezika tijekom pet dana, a nakon toga provjeravali svoje znanje igrajući igre slučajnih kartica. Završno testiranje bilo je na sam dan Eurospskih jezika.  Digitalne kvizove izradio je učenik Adrijan Kvesić, a u aktivnostima je sudjelovalo preko 200 učenika naše škole.

Čestitamo najboljima!

Kvizove stavljamo u prilog, igrajte  i učite!

Ovaj tjedan: 2028