VAŽNO - Prijave za jesenski rok državne mature

Autor: Krunoslav Čelig, 17. 7. 2010.

Poštovane učenice, poštovani učenici!

Prijave za jesenski rok polaganja ispita državne mature i prijava studijskih programa počinju 21. srpnja 2010. godine u 12.00 sati. Prijave ispita državne mature trajat će od 21. do 25. srpnja, dok će prijave za studijske programe biti omogućene od 21. srpnja do 17. rujna, kada će biti zadnji dan za mijenjanje, dodavanje i brisanje studijskih programa na listi prioriteta (visoka učilišta mogu odrediti i raniji rok prijave te je preporučljivo informirati se o tome na vrijeme) . U jesenskome roku bit će...

U jesenskome roku bit će moguće prijaviti samo studijske programe na kojima je ostalo slobodnih mjesta nakon ljetnoga upisnog roka.

Provedba ispita državne mature održat de se od 24. kolovoza do 6. rujna 2010. godine.

Do 16. rujna bit će objavljeni rezultati ispita državne mature, dok će proces potvrđivanja namjere upisa na studijskim programima na kojima je za to ostvareno pravo biti od 19. do 25. rujna 2010.godine.

Za prijavu na postani-student.hr koristite korisničke podatke (korisničku oznaku, lozinku, PIN i TAN) koje već imate. Nakon što na postani-student.hr prijavite ispite državne mature, svi morate OSOBNO doći u školu potpisati prijavnicu kod ispitnog koordinatora kojom potvrđujete odabir ispita državne mature. To je potrebno učiniti 26. srpnja 2010. godine od 10 do 12 sati.

Učenici koji nisu položili državnu maturu u ljetnom roku, za jesenski rok prijavljuju SAMO one ispite iz kojih nisu dobili prolaznu ocjenu.

Dakle, svi koji želite popraviti ocjenu iz ispita državne mature koje ste polagali u ljetnome roku, možete to učiniti u jesenskome roku, ali samo jedanput iz najviše dvaju predmeta, a konačnom se smatra bolja ocjena.

koordinator