eTwinning projekt Zeig mir deine Welt

Autor: Tihana Mudrovčić, 2. 6. 2021.

Učenici Tomislav Puškarić (3.c), Daniel Vuković(3.c) i učenica Gabriela Milanović(3.b) od listopada 2020.godine pod vodstvom nastavnice Tihane Mudrovčić sudjelovali su u eTwinning projektu na njemačkom jeziku pod nazivom Zeig mir deine Welt (Pokaži mi svoj svijet).

Kako su učenici zbog epidemioloških mjera na nastavi Njemačkog jezika cijele školske godine bili online,sudjelovanje u projektu je bilo posebno izazovno, no samim time i zanimljivo.

Projekt su osmislile profesorice Njemačkog jezika Isabel Baumann iz Francuske i Laura Hernán Miguélez iz Španjolske. Na projektu sudjeluje još srednja škole iz Italije.

Cilj projekta je bio povezati učenike strukovnih škola kroz njemački jezik, te učenicima pobuditi motivaciju za učenjem samoga jezika. Učenici su kroz različite aktivnosti kao što su prezentacije, online kvizovi, zajedničku suradnju na Twinspace platformi kroz aplikacije uspjeli ostvariti međukulturni dijalog te upoznati svoje vršnjake sa svojom zemljom, tradicijom i kulturom, te školskim sustavom.

Kraj projekta obilježila je zajednička digitalna knjiga na njemačkom jeziku, koju možete prolistati na sljedećoj poveznici: