Sat programiranja

Autor: Darija Dasović, 13. 12. 2020.

Sat kodiranja je jednosatni događaj koji uvodi djecu u svijet programiranja i pokazuje im da svatko može naučiti osnove programiranja. Učenici su završili jednosatni tutorijal i kreirali svoje prve programe.

Učenici su se upoznali sa stranicom Code.org i mogućnošću pristupa i ostalim tutorijalima za programiranje.​

Aktivnost je provedena u 1.e i 1.f razredu. Učenici ne uče programiranje pa su se na ovaj upoznali s načinom stvaranja jednostavnog programa i vidjeli rezultate nakon njegova pokretanja.

Učenici su zadovoljni svojim sudjelovanjem i diplomom koju su dobili za prolazak kroz svih 20 koraka predloženog tutorijala.

U aktivnosti je sudjelovalo ukupno 42 učenika.

26.02.2021. 14:51
Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja
U četvrtak, 4. ožujka 2021. godine, s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen tips & tricks - Izgled i struktura tečaja". Drugi po redu ... The post Webinar: Loomen tips  tricks - Izgled i struktura tečaja appeared first on CARNET .

25.02.2021. 13:21
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Mrežna komponenta će osigurati 100 Gbit/s veze podatkovnih centara HR-ZOO, a ... The post Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO appeared first on CARNET .