Sat programiranja

Autor: Darija Dasović, 13. 12. 2020.

Sat kodiranja je jednosatni događaj koji uvodi djecu u svijet programiranja i pokazuje im da svatko može naučiti osnove programiranja. Učenici su završili jednosatni tutorijal i kreirali svoje prve programe.

Učenici su se upoznali sa stranicom Code.org i mogućnošću pristupa i ostalim tutorijalima za programiranje.​

Aktivnost je provedena u 1.e i 1.f razredu. Učenici ne uče programiranje pa su se na ovaj upoznali s načinom stvaranja jednostavnog programa i vidjeli rezultate nakon njegova pokretanja.

Učenici su zadovoljni svojim sudjelovanjem i diplomom koju su dobili za prolazak kroz svih 20 koraka predloženog tutorijala.

U aktivnosti je sudjelovalo ukupno 42 učenika.