Dan ružičastih majica i predavanje o prevenciji nasilja

Autor: Tihana Mudrovčić, 6. 3. 2020.

26.veljače, zadnju srijedu u mjesecu učenici i nastavnici obilježili su Dan ružičastih majica, Nacionalni dan borbe protiv međuvršnjačkog nasilja, dok su 2.ožujka predstavnici Policijske uprave Vukovarsko-Srijemske županije održali predavanje o prevenciji nasilja.

Poznatiji kao Pink Shirt Day, Dan ružičastih majica je kao ideja nastao 2007. godine u Kanadi, kada je dječak koji je u znak podrške svojoj majci teško oboljeloj od karcinoma dojke, u školu došao u ružičastoj majici zbog čega je bio izložen vršnjačkom nasilju. U znak potpore zlostavljanom dječaku, njegovi školski kolege su također počeli nositi ružičaste majice koje su ubrzo, na globalnoj razini, postale simbol borbe protiv međuvršnjačkog nasilja u školama.

U holu zgrade u prizemlju je uređen pano na temu međuvršnjačkog nasilja s jasnom porukom STOP NASILJU! ,a održano je i predavanje predstavnika Policijske uprave Vukovarsko-srijemske županije na temu vršnjačkog nasilja.

Učenici i nastavnici obilježili su ovaj dan noseći upravo ružičaste majice.

Fotografije možete vidjeti u galeriji:)

26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

27. listopada – Svjetski dan audiovizualne baštine
27.10.2020. 09:45
27. listopada – Svjetski dan audiovizualne baštine
Otkako je UNESCO na svojoj 33. generalnoj konferenciji 2005. godine prihvatio prijedlog da se 27. listopada proglasi Svjetskim danom audiovizualne baštine, Hrvatska kinoteka Hrvatskog državnog arhiva kao nacionalni filmski arhiv, aktivno se uključila u njegovo obilježavanje.