Dan ružičastih majica i predavanje o prevenciji nasilja

Autor: Tihana Mudrovčić, 6. 3. 2020.

26.veljače, zadnju srijedu u mjesecu učenici i nastavnici obilježili su Dan ružičastih majica, Nacionalni dan borbe protiv međuvršnjačkog nasilja, dok su 2.ožujka predstavnici Policijske uprave Vukovarsko-Srijemske županije održali predavanje o prevenciji nasilja.

Poznatiji kao Pink Shirt Day, Dan ružičastih majica je kao ideja nastao 2007. godine u Kanadi, kada je dječak koji je u znak podrške svojoj majci teško oboljeloj od karcinoma dojke, u školu došao u ružičastoj majici zbog čega je bio izložen vršnjačkom nasilju. U znak potpore zlostavljanom dječaku, njegovi školski kolege su također počeli nositi ružičaste majice koje su ubrzo, na globalnoj razini, postale simbol borbe protiv međuvršnjačkog nasilja u školama.

U holu zgrade u prizemlju je uređen pano na temu međuvršnjačkog nasilja s jasnom porukom STOP NASILJU! ,a održano je i predavanje predstavnika Policijske uprave Vukovarsko-srijemske županije na temu vršnjačkog nasilja.

Učenici i nastavnici obilježili su ovaj dan noseći upravo ružičaste majice.

Fotografije možete vidjeti u galeriji:)

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
15.01.2021. 08:38
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.