Svjetski dan zaštite okoliša u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Andreja Pokas, 4. 6. 2019.

Priroda je sve na svijetu što je vrijedno, ali pretjeranom industrijalizacijom i uporabom nečistih tehnologija uništavamo sve što nam je pružila, zaboravljajući da „naša mala pluća trebaju kisika“.
Moramo biti svjesni nužnosti stvaranja ravnoteže između potreba čovječanstva i ograničenih mogućnosti što ih pruža priroda.
Zapitajmo se, kakav ćemo trag ostaviti budućnosti???

Tema ovogodišnje kampanje i mnogih događanja diljem svijeta  koja će se ovim povodom održati je borba protiv onečišćenja zraka, a glavna zemlja domaćin je Kina.

Jeste li znali da devet od deset ljudi na Zemlji udiše onečišćeni zrak?

5. lipnja 2019. obilježavamo u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska Svjetski dan zaštite okoliša, predstavljajući dio Twinning europskog projekta pod nazivom „Čudesna voda pamti ljudski utjecaj“.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci obilježava SVJETSKI DAN ZAŠTITE OKOLIŠA 2019.predstavljanjem trećeg dijela e Twinning europskog projekta pod nazivom "Čudesna voda pamti čovjekov utjecaj" pod vodstvom koordinatorice projekta, Andreje Pokas, mag. ing. građevinarstva, koji će trajati do kraja školske godine s uključenih pet europskih škola ;Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska, Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku,Split,  Hrvatska, Graditeljsko-geodetska škola Osijek, Hrvatska, Javna ustanova Mješovita srednja hemijska škola, Bosna i Hercegovina i OU"Joakim Krcovski"-Kriva Palanka, Sjeverna Makedonija .

Uz niz pripremljenih i realiziranih sadržaja poput izložbe likovnih radova, prezentacija, kemijskih i fizikalnih pokusa koristeći reciklirane materijale i vodu kao pomoćno sredstvo, osobito bih istaknula što su učenici sudionici projekta, usadili mladi javor ispred škole sa postoljem i pločicom na kojoj pišu podaci kako je usađen, kojim povodom  i svi relevantni podaci o projektu kako bi neke nove generacije motivirali na sudjelovanje u projektima,a učenike koji su sudjelovali u ovom projektu dugo podsjećalo na  njihovu zanimljivu aktivnost.

PORUKA SVIM LJUDIMA NA PLANETU

Zajedno možemo pobijediti onečišćenje zraka!

Onečišćenje zraka je vrlo kompleksan problem. Kako pridonijeti čistom zraku?????

Koristite javni prijevoz, dijelite vožnju s drugima, vozite bicikl, hodajte, smanjite potrošnju mesa i mliječnih proizvoda, kompostirajte ostatke organske hrane i reciklirajte otpad, štedite energiju!

Budite dio svjetskog pokreta za očuvanje našeg planeta!

Priloženi dokumenti:
ca10c849d_thumb.jpg (14.38 KB)

20.11.2019. 15:34
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj ... The post Udvostručen broj korisnika Loomena appeared first on CARNET .

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
20.11.2019. 08:47
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

Ukupno: 1052021