Svjetski dan zaštite okoliša u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Andreja Pokas, 4. 6. 2019.

Priroda je sve na svijetu što je vrijedno, ali pretjeranom industrijalizacijom i uporabom nečistih tehnologija uništavamo sve što nam je pružila, zaboravljajući da „naša mala pluća trebaju kisika“.
Moramo biti svjesni nužnosti stvaranja ravnoteže između potreba čovječanstva i ograničenih mogućnosti što ih pruža priroda.
Zapitajmo se, kakav ćemo trag ostaviti budućnosti???

Tema ovogodišnje kampanje i mnogih događanja diljem svijeta  koja će se ovim povodom održati je borba protiv onečišćenja zraka, a glavna zemlja domaćin je Kina.

Jeste li znali da devet od deset ljudi na Zemlji udiše onečišćeni zrak?

5. lipnja 2019. obilježavamo u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska Svjetski dan zaštite okoliša, predstavljajući dio Twinning europskog projekta pod nazivom „Čudesna voda pamti ljudski utjecaj“.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci obilježava SVJETSKI DAN ZAŠTITE OKOLIŠA 2019.predstavljanjem trećeg dijela e Twinning europskog projekta pod nazivom "Čudesna voda pamti čovjekov utjecaj" pod vodstvom koordinatorice projekta, Andreje Pokas, mag. ing. građevinarstva, koji će trajati do kraja školske godine s uključenih pet europskih škola ;Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska, Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku,Split,  Hrvatska, Graditeljsko-geodetska škola Osijek, Hrvatska, Javna ustanova Mješovita srednja hemijska škola, Bosna i Hercegovina i OU"Joakim Krcovski"-Kriva Palanka, Sjeverna Makedonija .

Uz niz pripremljenih i realiziranih sadržaja poput izložbe likovnih radova, prezentacija, kemijskih i fizikalnih pokusa koristeći reciklirane materijale i vodu kao pomoćno sredstvo, osobito bih istaknula što su učenici sudionici projekta, usadili mladi javor ispred škole sa postoljem i pločicom na kojoj pišu podaci kako je usađen, kojim povodom  i svi relevantni podaci o projektu kako bi neke nove generacije motivirali na sudjelovanje u projektima,a učenike koji su sudjelovali u ovom projektu dugo podsjećalo na  njihovu zanimljivu aktivnost.

PORUKA SVIM LJUDIMA NA PLANETU

Zajedno možemo pobijediti onečišćenje zraka!

Onečišćenje zraka je vrlo kompleksan problem. Kako pridonijeti čistom zraku?????

Koristite javni prijevoz, dijelite vožnju s drugima, vozite bicikl, hodajte, smanjite potrošnju mesa i mliječnih proizvoda, kompostirajte ostatke organske hrane i reciklirajte otpad, štedite energiju!

Budite dio svjetskog pokreta za očuvanje našeg planeta!

Priloženi dokumenti:
ca10c849d_thumb.jpg (14.38 KB)

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.