TCA kontakt seminar " Europe on the move"

Autor: Tihana Mudrovčić, 3. 6. 2019.

U razdoblju od 27. do 29.svibnja u hotelu Leonardo Royal u Berlinu održan je kontakt seminar transnacionalne suradnje pod nazivom "„Europe on the move – key competences to create mobility projects in VET” u svrhu ostvarivanja suradnje između strukovnih škola i sličnih ustanova kroz Erasmus + projekte.

Sudionici, uz 3 sudionice iz Hrvatske, dolazili su iz Njemačke, Francuske, Irske, Švedske, Norveške , Islanda, Makedonije, Turske, Poljske, Finske, Mađarske i Portugala.

Kroz radionice i predavanja tijekom 3 dana učili smo o mogućnostima Erasmus+ ključnih aktivnosti, te smo također imali mogućnost kroz europski sajam prezentirati svoju zemlju i naravno svoje škole u svrhu lakšeg ostvarivanja kontakta i kreiranja budućih projekata.

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.