Svjetski dan voda u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Andreja Pokas, 25. 3. 2019.

U petak , 22. ožujka 2019. je uTehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci sedmi put obilježen Svjetski dan voda prigodnim glazbenim i recitatorskim programom te predstavljanjem dijela e Twinning europskog projekta pod nazivom "Čudesna voda pamti čovjekov utjecaj"pod vodstvom koordinatorice projekta Andreje Pokas koji će trajati do kraja školske godine s uključenih pet europskih škola ;Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska, Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku,Split,  Hrvatska, Graditeljsko-geodetska škola Osijek, Hrvatska, Javna ustanova Mješovita srednja hemijska škola, Bosna i Hercegovina i OU"Joakim Krcovski"-Kriva Palanka, Sjeverna Makedonija .
Iako je planet Zemlja velika posuda s vodom , a ovogodišnji slogan Svjetskog dana voda "Voda za sve", zapitajmo se, hoće li voda u budućnosti biti meka, bistra i zdrava ili ćemo takvu tražiti nakon fizičkog, kemijskog i biološkog pročišćavanja?
Učenici su prigodnim prezentacijama, plakatima, fizikalnim i kemijskim pokusima s vodom, a osobito sviranjem "Ode radosti" na bocama s vodom, proslavili ovaj dan.

Priloženi dokumenti:
c91b6aef.jpg (1.64 MB)
Svjetski_dan_voda_-_glazba.jpg (5.22 MB)
Uvodna_rijec_za_Svjetski_dan_voda.jpg (2.74 MB)

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
15.01.2021. 08:38
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.

Ovaj mjesec: 2099