Svjetski dan voda u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Andreja Pokas, 25. 3. 2019.

U petak , 22. ožujka 2019. je uTehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci sedmi put obilježen Svjetski dan voda prigodnim glazbenim i recitatorskim programom te predstavljanjem dijela e Twinning europskog projekta pod nazivom "Čudesna voda pamti čovjekov utjecaj"pod vodstvom koordinatorice projekta Andreje Pokas koji će trajati do kraja školske godine s uključenih pet europskih škola ;Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska, Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku,Split,  Hrvatska, Graditeljsko-geodetska škola Osijek, Hrvatska, Javna ustanova Mješovita srednja hemijska škola, Bosna i Hercegovina i OU"Joakim Krcovski"-Kriva Palanka, Sjeverna Makedonija .
Iako je planet Zemlja velika posuda s vodom , a ovogodišnji slogan Svjetskog dana voda "Voda za sve", zapitajmo se, hoće li voda u budućnosti biti meka, bistra i zdrava ili ćemo takvu tražiti nakon fizičkog, kemijskog i biološkog pročišćavanja?
Učenici su prigodnim prezentacijama, plakatima, fizikalnim i kemijskim pokusima s vodom, a osobito sviranjem "Ode radosti" na bocama s vodom, proslavili ovaj dan.

Priloženi dokumenti:
Svjetski_dan_voda_-_glazba.jpg (5.22 MB)
Uvodna_rijec_za_Svjetski_dan_voda.jpg (2.74 MB)
c91b6aef.jpg (1.64 MB)

20.11.2019. 15:34
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj ... The post Udvostručen broj korisnika Loomena appeared first on CARNET .

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
20.11.2019. 08:47
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

Ukupno: 1052021