Svjetski dan voda u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Andreja Pokas, 25. 3. 2019.

U petak , 22. ožujka 2019. je uTehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci sedmi put obilježen Svjetski dan voda prigodnim glazbenim i recitatorskim programom te predstavljanjem dijela e Twinning europskog projekta pod nazivom "Čudesna voda pamti čovjekov utjecaj"pod vodstvom koordinatorice projekta Andreje Pokas koji će trajati do kraja školske godine s uključenih pet europskih škola ;Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska, Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku,Split,  Hrvatska, Graditeljsko-geodetska škola Osijek, Hrvatska, Javna ustanova Mješovita srednja hemijska škola, Bosna i Hercegovina i OU"Joakim Krcovski"-Kriva Palanka, Sjeverna Makedonija .
Iako je planet Zemlja velika posuda s vodom , a ovogodišnji slogan Svjetskog dana voda "Voda za sve", zapitajmo se, hoće li voda u budućnosti biti meka, bistra i zdrava ili ćemo takvu tražiti nakon fizičkog, kemijskog i biološkog pročišćavanja?
Učenici su prigodnim prezentacijama, plakatima, fizikalnim i kemijskim pokusima s vodom, a osobito sviranjem "Ode radosti" na bocama s vodom, proslavili ovaj dan.

Priloženi dokumenti:
c91b6aef.jpg (1.64 MB)
Svjetski_dan_voda_-_glazba.jpg (5.22 MB)
Uvodna_rijec_za_Svjetski_dan_voda.jpg (2.74 MB)

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.