Debate Great natjecanje

Autor: Tihana Mudrovčić, 18. 2. 2019.

U petak, 15.veljače u Gradskoj vijećnici u Vinkovcima po prvi puta održalo se natjecanje iz debate na engleskom jeziku pod nazivom Debate Great. Organizatorice natjecanja su profesorice Anđela Lozančić i Stephanie-Kate Lukač iz Zdravstvene i veterinarske škole dr.Andrije Štampara Vinkovci.

Učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci također su sudjelovali i osvojili četvrto mjesto.

Debatnu ekipu Tehničke škole pod nazivom Stephen Hawking's Stand up Club činili su učenik 3.g razreda Ante Meštrović ,  te učenici 2.b razreda Mato Horvatović, Karlo Bertić, Luka Jurčević, David Papić, Ivan Šušnjara i Damir Sukop.

Natjecanje se održalo na razini grada te su ostali sudionici uz domaćine iz Zdravstvene i veterinarske škole, bili učenice i učenici iz Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca, Gimnazije M.A.Reljkovića te Srednje strukovne škole Vinkovci.

Teme su bile raznovrsne- od imigranata, poznatih i njihovog utjecaja na mlade do kvalitete hrane u Hrvatskoj i Europskoj uniji.

Bila  je to izvrsna prilika za učenike da pokažu svoje znanje engleskoga jezika i „odmjere snage“ s vršnjacima iz drugih škola.

20.11.2019. 15:34
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj ... The post Udvostručen broj korisnika Loomena appeared first on CARNET .

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
20.11.2019. 08:47
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

Ukupno: 1052021