MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA - 5. PROSINCA

Autor: Benjamin Dobutović, 5. 12. 2018.

Djelatnici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci uz veliku podršku i angažman Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci obilježili su Međunarodni dan volontera motivacijskom javnom tribinom pod nazivom „Volontiram - mijenjam svijet !“, održanom danas pred više od 200 učenika i profesora Tehničke škole Ruđera Boškovića, Srednje strukovne škole i Drvodjelsko-tehničke škole.

Motivacijski program „Volontiram – mijenjam svijet !“ su uz power-point prezentaciju održali ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci Branko Tomić i referentica socijalnih djelatnosti i za rad s mladima i volonterima Crvenog križa Tena Galić, koja je, nakon ovog programa, za učenice i učenike Srednje strukovne škole i Tehničke škole Ruđera Boškovića održala i radionicu iz programa sprečavanja nasilja u vršnjačkim vezama. Na kraju je snimljena i zajednička fotografija sa sloganom „140 godina u službi humanosti“.

Volonteri, članovi Ogranaka Mladih Crvenog križa Tehničke škole Ruđera Boškovića i Srednje strukovne škole su u holu srednjoškolskog centra postavili promidžbene štandove i od 10 do 14 sati dijelili  materijale o zdravstvenim i socijalnim djelatnostima Hrvatskog Crvenog križa. Ujedno je budućim volonterima omogućen i upis u članstvo Hrvatskog Crvenog križa.

Javnu tribinu je popratila Plava vinkovačka televizija izravnim uključenjem u program, a snažnu medijsku podršku promicanju vrijednosti volonterskog rada i ovoga puta su pružili i Radio-postaja Vinkovci, Vinkovački list, Glas Slavonije i Gradski portal Cibalia info.

Međunarodni dan volontera proglasila je Opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak, odnosno Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Program u povodu Međunarodnog dana volontera održan je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića na inicijativu povjerenika Crvenog križa Vinkovci u toj školi dipl.ing. Benjamina Dobutovića petnaestu godinu zaredom uz podršku već uhodanog tima djelatnika i nastavnika (Marijan Balaž, Mirela Dobutović, Andreja Pokas, Jelena Jović i Marija Barac). Program je prigodnim riječima otvorio ravnatelj škole domaćina, profesor Mate Vukušić.

Ove godine su sudjelovali i humanitarci iz Srednje strukovne škole uključivši se u organizaciju radionice o nasilju u vršnjačkim vezama.

Učenici ovih škola su, zahvaljujući velikoj podršci svojih ravnatelja, te velikom angažmanu nastavnika – koordinatora Mladih Crvenog križa, već dugi niz godina iznimno aktivni u provedbi humanitarnih aktivnosti Hrvatskog Crvenog križa čime pokazuju visoku razinu socijalne osjetljivosti, a svojim aktivnostima ublažavaju posljedice opće gospodarske krize i recesije, dodatno potencirane ratnim stradanjima našeg područja i izvanrednim situacijama kao što su bile katastrofalna poplava ili migrantska kriza.

Izvor: Crveni križ Vinkovci

12.09.2019. 15:02
INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije
Postovani, U petak, 13.09.2019. u vremenu od 00:00 do 04:00 sati, pruzatelj usluge, Odasiljaci i veze d.o.o ce imati hitne interventne radove na mreznoj infrastrukturi. Tijekom navedenih radova ce doci ... The post INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije appeared first on CARNET .

11.09.2019. 16:00
Oglas u EOJN RH: 2019/S 0F2-0036179 The post Izrada cjelovitog programskog rješenja u sklopu projekta Informatizacija procesa i uspostava cjelovite elektroničke usluge upisa u odgojne i obrazovne ustanove appeared first on CARNET .

16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
16.09.2019. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.