Multilateralni seminar u Španjolskoj

Autor: Mia Bilić, 14. 11. 2018.

Od 8. 11. do 10. 11. održao se seminar mediteranskih zemalja u Malagi na kojem su se povezivale projektne ideje tih zemalja.

Naime eTwinning je najveća mreža zajednica škola i putem njega omogućena je komunikacija profesora i njihovih učenika za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola. Našu školu predstavljala je profesorica Mia Bilić. Glavni cilj te suradnje je projekt među školama, a samim time i prilika da se ide preko granica razreda. Osim Hrvatske na seminaru su sudjelovale: Italija, Grčka, Cipar, Francuska, Portugal, Španjolska, Slovenija, Albanija itd.

Te zemlje imale su predstavnike koje su govorile o budućim projektima poput: iseljavanja, stereotipi, tradicionalna jela, ulična umjetnost i sl. Na seminaru u Malagi dobivene su informacije o cilju seminara, povezivanju profesora kako bi surađivali na projektima, predstavljeni su ambasadori eTwinninga, kao i oni koji su osvojili vrijedne nagrade za svoje projekte. Putem radionice organizirale su se grupe u skladu s interesima, predispozicijama, načelima rada te se stvarno dobije osjećaj kako je to mjesto gdje je vrijeme leti i gdje se zaista može postići prepoznavanje rada. Povezali smo se s  s državama koje su zemljopisno udaljene i na taj način pokazali našu kulturu, nasljeđe, običaje i druge vrijedne stvari svoje države. Samim time isto to smo naučili i od drugih sudionika.

12.09.2019. 15:02
INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije
Postovani, U petak, 13.09.2019. u vremenu od 00:00 do 04:00 sati, pruzatelj usluge, Odasiljaci i veze d.o.o ce imati hitne interventne radove na mreznoj infrastrukturi. Tijekom navedenih radova ce doci ... The post INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije appeared first on CARNET .

11.09.2019. 16:00
Oglas u EOJN RH: 2019/S 0F2-0036179 The post Izrada cjelovitog programskog rješenja u sklopu projekta Informatizacija procesa i uspostava cjelovite elektroničke usluge upisa u odgojne i obrazovne ustanove appeared first on CARNET .

16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
16.09.2019. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.