Multilateralni seminar u Španjolskoj

Autor: Mia Bilić, 14. 11. 2018.

Od 8. 11. do 10. 11. održao se seminar mediteranskih zemalja u Malagi na kojem su se povezivale projektne ideje tih zemalja.

Naime eTwinning je najveća mreža zajednica škola i putem njega omogućena je komunikacija profesora i njihovih učenika za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola. Našu školu predstavljala je profesorica Mia Bilić. Glavni cilj te suradnje je projekt među školama, a samim time i prilika da se ide preko granica razreda. Osim Hrvatske na seminaru su sudjelovale: Italija, Grčka, Cipar, Francuska, Portugal, Španjolska, Slovenija, Albanija itd.

Te zemlje imale su predstavnike koje su govorile o budućim projektima poput: iseljavanja, stereotipi, tradicionalna jela, ulična umjetnost i sl. Na seminaru u Malagi dobivene su informacije o cilju seminara, povezivanju profesora kako bi surađivali na projektima, predstavljeni su ambasadori eTwinninga, kao i oni koji su osvojili vrijedne nagrade za svoje projekte. Putem radionice organizirale su se grupe u skladu s interesima, predispozicijama, načelima rada te se stvarno dobije osjećaj kako je to mjesto gdje je vrijeme leti i gdje se zaista može postići prepoznavanje rada. Povezali smo se s  s državama koje su zemljopisno udaljene i na taj način pokazali našu kulturu, nasljeđe, običaje i druge vrijedne stvari svoje države. Samim time isto to smo naučili i od drugih sudionika.

09.01.2020. 14:03
Postovani korisnici, U ponedjeljak, 13.01.2020., CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme na podrucju: – Varazdinske zupanije u vremenu od 11:00 do 12:00 sati i – Medjimurske zupanije u ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske i Medjimurske zupanije, 13.01.2020. appeared first on CARNET .

27.12.2019. 11:12
Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS"
U CARNET-ovim prostorijama, 2. i 3. prosinca 2019. godine, održan je početni (kick-off) sastanak Erasmus+ projekta pod nazivom “DOTS - Development of transversal skills in STEM”. Cilj je projekta razvijati ... The post Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS" appeared first on CARNET .

15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
15.01.2020. 09:01
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.