VAŽNO - Probna državna matura za učenike 3. razreda

Autor: Krunoslav Čelig, 10. 3. 2010.

Poštovane učenice, poštovani učenici!

Dana 17. ožujka 2010. u SRIJEDU svi učenici 3. razreda pisat će probnu državnu maturu iz Hrvatskog jezika. Također, svi učenici 3. razreda OBVEZNI su navedenog dana biti u školi u 12.30 h ispred zbornice, odakle će biti upućeni u ispitne prostorije prema rasporedu sjedenja.

Na ispit, učenik je obvezan ponijeti:

• osobnu iskaznicu ili neku drugu ispravu koju je izdao MUP,
  • pribor za pisanje (kemijska olovka plave ili crne boje).

Ispit počinje u 13:00 h i traje 160 minuta. Pisat ćete školski sastavak (esej) na jednu od ponuđenih tema. Za dodatne informacije u svezi tema, pogledajte dokument - gradivo.

Nije dozvoljeno korištenje mobilnih uređaja ili bilo kakvog drugog pomagala koje može poslužiti kao sredstvo za prepisivanje. Prema prijestupnicima provode se prekršajne mjere u nadležnosti školskog ispitnog povjerenstva, te Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Učenici koji ne dođu na ispit, a nemaju opravdan razlog izostanka, prema uputama za provedbu državne mature, bilježe im se neopravdani izostanci prema rasporedu.

Imajte na umu da vam se ispit iz Hrvatskog jezika (školski sastavak) ove godine vrednuje, a ocjena se upisuje u imenik, pri čemu kao takva, utječe na zaključnu ocjenu na kraju nastavne godine.

Stoga se mole učenici da se pridržavaju pravila provedbe mature, te da ne kasne na ispit.

ispitni koordinator