Veleposlanik na jedan dan

Autor: Tihana Mudrovčić, 27. 4. 2018.

Učenik 4.c razreda Bruno Očevčić  24.travnja, 2018. u Zagrebu sudjelovao na projektu "Ambassador for a day- stand up for gender equality" te postao veleposlanik Francuske na jedan dan.

Na projekt organiziran od strane predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović te Veleposlanstva Velike Britanije učenici su se prijavili kratkim jednominutnim videom gdje su na engleskom jeziku objasnili zašto oni zaslužuju postati veleposlanici na jedan dan, te su izrazili svoje mišljenje o položaju žena u današnjem društvu.

Bruno je tako svojim videom postao jedan od 11 mladih veleposlanika koji su u utorak imali priliku provesti dan s dodijeljenim veleposlanicima.

U projektu su još mentorski sudjelovale veleposlanice Nizozemske, Irske i Australije, te kanadski, američki, finski, španjolski i švedski veleposlanik.

Važno je naglasiti kako je on jedini učenik iz Slavonije koji je odabran za veleposlanika, što je vrlo veliki uspjeh.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.