Veleposlanik na jedan dan

Autor: Tihana Mudrovčić, 27. 4. 2018.

Učenik 4.c razreda Bruno Očevčić  24.travnja, 2018. u Zagrebu sudjelovao na projektu "Ambassador for a day- stand up for gender equality" te postao veleposlanik Francuske na jedan dan.

Na projekt organiziran od strane predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović te Veleposlanstva Velike Britanije učenici su se prijavili kratkim jednominutnim videom gdje su na engleskom jeziku objasnili zašto oni zaslužuju postati veleposlanici na jedan dan, te su izrazili svoje mišljenje o položaju žena u današnjem društvu.

Bruno je tako svojim videom postao jedan od 11 mladih veleposlanika koji su u utorak imali priliku provesti dan s dodijeljenim veleposlanicima.

U projektu su još mentorski sudjelovale veleposlanice Nizozemske, Irske i Australije, te kanadski, američki, finski, španjolski i švedski veleposlanik.

Važno je naglasiti kako je on jedini učenik iz Slavonije koji je odabran za veleposlanika, što je vrlo veliki uspjeh.

20.11.2019. 15:34
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj ... The post Udvostručen broj korisnika Loomena appeared first on CARNET .

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
20.11.2019. 08:47
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

Ukupno: 1052021