Dan žena

Autor: Ines Grbešić, 13. 3. 2018.

Tehnička škola Ruđera Boškovića je i ove godine prigodnom manifestacijom proslavila Međunarodni dan žena koji se obilježava 8. ožujka. Učenici naše Škole su u organizaciji Tene Sitar (knjižničarka) i Ines Grbešić (pedagoginja) provodili radionice izrade cvijeća od krep papira i čestitki povodom ovoga dana.

Izrađeni materijali su na sam Dan žena bili izloženi na štandu u srcu škole, a djelatnici škole i učenici su mogli uzimati cvijeće i čestitke koje su poklanjali svojim najdražim ženama, prijateljicama, kolegicama, suprugama, kćerima uz svojevoljnu simboličnu donaciju. Sav prikupljeni novac ide u svrhu organiziranja maturalne večeri naših maturanata što je bila dodatna motivacija za kreativne radionice. Cjelokupnu manifestaciju smo popratili izložbom koju su priredile naša knjižničarka Tena Sitar i profesorica hrvatskoga jezika Mia Bilić. Izložbom su predstavljene velike žene kroz povijest koje su na bilo koji način pridonijele borbi za ženska prava u svijetu. Manifestacija se pokazala uspješnom što dokazuju zadovoljstvo prvenstveno učenika, pa i profesora kao i prikupljena svota novca za maturalnu  večer naših maturanata.

09.01.2020. 14:03
Postovani korisnici, U ponedjeljak, 13.01.2020., CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme na podrucju: – Varazdinske zupanije u vremenu od 11:00 do 12:00 sati i – Medjimurske zupanije u ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske i Medjimurske zupanije, 13.01.2020. appeared first on CARNET .

27.12.2019. 11:12
Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS"
U CARNET-ovim prostorijama, 2. i 3. prosinca 2019. godine, održan je početni (kick-off) sastanak Erasmus+ projekta pod nazivom “DOTS - Development of transversal skills in STEM”. Cilj je projekta razvijati ... The post Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS" appeared first on CARNET .

15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
15.01.2020. 09:01
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.