Move2Learn, Learn2Move nagradno putovanje

Autor: Tihana Mudrovčić, 3. 3. 2018.

U nedjelju, 4.ožujka učenici naše škole kreću na putovanje u Stuttgart koje su osvojili putem inicijative Europske komisije pod nazivom Move2Learn,Learn2Move. Ova inicijativa pokrenuta je povodom 30.obljetnice Erasmus programa, a uvjet je bio, uz opširno pismo motivacije, imati uspješan eTwinning projekt nagrađen minimalno nacionalnom oznakom kvalitete.

Naš prošlogodišnji projekt "Valentine's Day Poetry Project" ispunio je tražene kriterije, te je postao jedan od 533 odabrana projekta u Europi. Bitno je naglasiti da smo jedni od 4 škole iz Hrvatske koji su dobili ovu priliku.

Nastavnice Tihana Mudrovčić, Tatjana Dujić, Andreja Pokas i Katarina Josić tako putuju uz 21 učenicu i učenika u Stuttgart, a putem ovoga Padlet linka koji će poslužiti kao dnevnik, možete popratiti kako se odvija putovanje.

Također se od srca zahvaljujemo gradu Vinkovcima, Vukovarsko-Srijemskoj županiji, te općinama Gradište, Vođinci, Andrijaševci i Stari Mikanovci na financijskoj potpori.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.