Školski volonterski klub Zvrk

Autor: Mia Bilić, 7. 2. 2018.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci u sklopu projekta Školontiranje danas je osnovala školski volonterski klub pod nazivom Zvrk. Naziv je smišljen pod krilaticom: Zvrk - ZaVolontiRaj se u Klub. Ponosni smo što smo dio navedenog projekta u koji smo se uključili zahvaljujući Proni centru iz Vukovara.

Danas u 10 sati simboličnim nastupom našeg tamburaškog sastava i monodramom Marije Lešić pozdravili smo goste iz Proni centra, Doma za starije i nemoćne osobe Vinkovci, Crvenog križa Vinkovci, kao i naše učenike volontere. Ravnatelj i koordinator kluba pozdravili su sve prisutne, a Proni centar zahvalio se na suradnji i uručio poklone povodom otvorenja.

Volonterski klub poziva sve učenike koji žele da se uključe, pomažu drugima i da budu primjer svima.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.