U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar

Autor: Administrator , 15. 1. 2018.

U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

Webinar, kojem je uživo prisustvovalo 26 sudionika, a još ga je 220 sudionika pratilo online, održale su profesorice Darija Dasović Rakijašić i Tomislava Čuljak.

Darija Dasović Rakijašić radi kao prof. mentor računalstva, te je voditeljica Županijskog stručnog vijeća nastavnika informatike/računalstva srednjih škola Vukovarsko-srijemske županije. U svom je izlaganju naglasak stavila na sigurno i odgovorno korištenje online aplikacija uz pomoć AAI@EduHr sustava te je sudionicima pokazala kako nastavu računalstva izvoditi uz podršku Loomen kolegija i Office365 alata (Outlook, OneNote, Forms, Sway).

Tomislava Čuljak je profesorica matematike, administrator e-Dnevnika i voditeljica školskog projektnog tima u projektu e-Škole u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci. Tijekom svog dijela predavanja pokazala je sudionicima kako koristiti informacijsko-komunikacijske tehnologije dobivene u sklopu projekta u radu s učenicima 3. i 4. razreda. Kao pozitivne primjere prof. Čuljak je istaknula Geogebru, primjenom koje učenici brže i lakše uče te uočavaju, kao i kviz Kahoot koji je odličan za ponavljanje teorijskog znanja na zabavan način.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.