U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar

Autor: Administrator , 15. 1. 2018.

U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

Webinar, kojem je uživo prisustvovalo 26 sudionika, a još ga je 220 sudionika pratilo online, održale su profesorice Darija Dasović Rakijašić i Tomislava Čuljak.

Darija Dasović Rakijašić radi kao prof. mentor računalstva, te je voditeljica Županijskog stručnog vijeća nastavnika informatike/računalstva srednjih škola Vukovarsko-srijemske županije. U svom je izlaganju naglasak stavila na sigurno i odgovorno korištenje online aplikacija uz pomoć AAI@EduHr sustava te je sudionicima pokazala kako nastavu računalstva izvoditi uz podršku Loomen kolegija i Office365 alata (Outlook, OneNote, Forms, Sway).

Tomislava Čuljak je profesorica matematike, administrator e-Dnevnika i voditeljica školskog projektnog tima u projektu e-Škole u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci. Tijekom svog dijela predavanja pokazala je sudionicima kako koristiti informacijsko-komunikacijske tehnologije dobivene u sklopu projekta u radu s učenicima 3. i 4. razreda. Kao pozitivne primjere prof. Čuljak je istaknula Geogebru, primjenom koje učenici brže i lakše uče te uočavaju, kao i kviz Kahoot koji je odličan za ponavljanje teorijskog znanja na zabavan način.

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

02.07.2020. 13:03
Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima appeared first on CARNET .

9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.