U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar

Autor: Administrator , 15. 1. 2018.

U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

Webinar, kojem je uživo prisustvovalo 26 sudionika, a još ga je 220 sudionika pratilo online, održale su profesorice Darija Dasović Rakijašić i Tomislava Čuljak.

Darija Dasović Rakijašić radi kao prof. mentor računalstva, te je voditeljica Županijskog stručnog vijeća nastavnika informatike/računalstva srednjih škola Vukovarsko-srijemske županije. U svom je izlaganju naglasak stavila na sigurno i odgovorno korištenje online aplikacija uz pomoć AAI@EduHr sustava te je sudionicima pokazala kako nastavu računalstva izvoditi uz podršku Loomen kolegija i Office365 alata (Outlook, OneNote, Forms, Sway).

Tomislava Čuljak je profesorica matematike, administrator e-Dnevnika i voditeljica školskog projektnog tima u projektu e-Škole u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci. Tijekom svog dijela predavanja pokazala je sudionicima kako koristiti informacijsko-komunikacijske tehnologije dobivene u sklopu projekta u radu s učenicima 3. i 4. razreda. Kao pozitivne primjere prof. Čuljak je istaknula Geogebru, primjenom koje učenici brže i lakše uče te uočavaju, kao i kviz Kahoot koji je odličan za ponavljanje teorijskog znanja na zabavan način.

16.10.2019. 11:09
Na CUC-u hrvatski fizičar Saša Ceci ,,objašnjava neobjašnjivo"
Ovogodišnju, 21. po redu CARNET-ovu konferenciju za korisnike, koja će se održati od 6. do 8. studenoga u Šibeniku, zaključit će predavanje poznatog hrvatskog fizičara Saše Cecija. U svom predavanju ... The post Na CUC-u hrvatski fizičar Saša Ceci ,,objašnjava neobjašnjivo" appeared first on CARNET .

16.10.2019. 10:26
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge za provedbu istraživanja eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a u učenju i poučavanju. Svrha provedbe istraživanja je identificiranje ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – Istraživanje eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a appeared first on CARNET .

16. listopada - Svjetski dan hrane
16.10.2019. 10:24
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.