„Pripreme za poslove budućnosti“

Autor: Ines Grbešić, 11. 12. 2017.

U četvrtak, 7. prosinca 2017. godine predstavnik Algebre, Milan Dukić, mag. oec. održao je predavanje „Pripreme za poslove budućnosti“  svim završnim razredima Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci.

Učenici su upoznati s nekim od tehnologija koje će oblikovati našu budućnost (3D printeri, autonomna vozila, egzoskeleti, Internet stvari, hologrami, dronovi i virtual reality) i pojašnjeno im je kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada.

Učenici su na primjeru konkretnih zanimanja pokušali odgonetnuti radi li se o zanimanjima današnjice ili budućnosti (Inženjer medicinske robotike, Cloud broker, Projektant velikih baza podataka, IoT inženjer…). Na temelju podataka portala MojPosao učenici su saznali koja su najtraženija zanimanja u Hrvatskoj i u konačnici koji nas studiji mogu adekvatno pripremiti za poslove budućnosti.

Priloženi dokumenti:
Pripreme_za_poslove_buducnosti.docx (12.41 KB)

16.10.2019. 11:09
Na CUC-u hrvatski fizičar Saša Ceci ,,objašnjava neobjašnjivo"
Ovogodišnju, 21. po redu CARNET-ovu konferenciju za korisnike, koja će se održati od 6. do 8. studenoga u Šibeniku, zaključit će predavanje poznatog hrvatskog fizičara Saše Cecija. U svom predavanju ... The post Na CUC-u hrvatski fizičar Saša Ceci ,,objašnjava neobjašnjivo" appeared first on CARNET .

16.10.2019. 10:26
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge za provedbu istraživanja eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a u učenju i poučavanju. Svrha provedbe istraživanja je identificiranje ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – Istraživanje eksperimentalne primjene modela korištenja IKT-a appeared first on CARNET .

16. listopada - Svjetski dan hrane
16.10.2019. 10:24
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.