„Pripreme za poslove budućnosti“

Autor: Ines Grbešić, 11. 12. 2017.

U četvrtak, 7. prosinca 2017. godine predstavnik Algebre, Milan Dukić, mag. oec. održao je predavanje „Pripreme za poslove budućnosti“  svim završnim razredima Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci.

Učenici su upoznati s nekim od tehnologija koje će oblikovati našu budućnost (3D printeri, autonomna vozila, egzoskeleti, Internet stvari, hologrami, dronovi i virtual reality) i pojašnjeno im je kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada.

Učenici su na primjeru konkretnih zanimanja pokušali odgonetnuti radi li se o zanimanjima današnjice ili budućnosti (Inženjer medicinske robotike, Cloud broker, Projektant velikih baza podataka, IoT inženjer…). Na temelju podataka portala MojPosao učenici su saznali koja su najtraženija zanimanja u Hrvatskoj i u konačnici koji nas studiji mogu adekvatno pripremiti za poslove budućnosti.

Priloženi dokumenti:
Pripreme_za_poslove_buducnosti.docx (12.41 KB)

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.