„Pripreme za poslove budućnosti“

Autor: Ines Grbešić, 11. 12. 2017.

U četvrtak, 7. prosinca 2017. godine predstavnik Algebre, Milan Dukić, mag. oec. održao je predavanje „Pripreme za poslove budućnosti“  svim završnim razredima Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci.

Učenici su upoznati s nekim od tehnologija koje će oblikovati našu budućnost (3D printeri, autonomna vozila, egzoskeleti, Internet stvari, hologrami, dronovi i virtual reality) i pojašnjeno im je kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada.

Učenici su na primjeru konkretnih zanimanja pokušali odgonetnuti radi li se o zanimanjima današnjice ili budućnosti (Inženjer medicinske robotike, Cloud broker, Projektant velikih baza podataka, IoT inženjer…). Na temelju podataka portala MojPosao učenici su saznali koja su najtraženija zanimanja u Hrvatskoj i u konačnici koji nas studiji mogu adekvatno pripremiti za poslove budućnosti.

Priloženi dokumenti:
Pripreme_za_poslove_buducnosti.docx (12.41 KB)

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

02.07.2020. 13:03
Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima appeared first on CARNET .

9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.