5. prosinca Međunarodni dan volontera u Tehničkoj školi

Autor: Benjamin Dobutović, 5. 12. 2017.

VOLONTIRAM - MIJENJAM SVIJET !

Međunarodni dan volontera proglasila je Opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak, odnosno Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Sva društva Hrvatskog Crvenog križa obilježila su Međunarodni dan volontera – 5. prosinca pod sloganom „Volontiram – mijenjam svijet !“, želeći na taj način izraziti zahvalnost svim volonterima na njihovoj humanosti koju pokazuju svakog dana u godini.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci je aktivnosti u povodu Međunarodnog dana volontera provelo danas od 10 do 14 sati u srednjoškolskom centru u kojemu se nalaze Tehnička škola Ruđera Boškovića, Drvodjelska tehnička škola i Srednja strukovna škola Vinkovci.

Učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića su, zahvaljujući podršci ravnatelja prof. Mate Vukušića i velikom angažmanu povjerenika Crvenog križa u toj školi dipl.ing Benjamina Dobutovića, te profesora Marije Barac, Mirele Dobutović, Tatjane Dujić, Andreje Pokas, Mate Čeke i Marijana Balaža, već dugi niz godina iznimno aktivni u provedbi humanitarnih aktivnosti Crvenog križa čime pokazuju visoku razinu socijalne osjetljivosti, a svojim aktivnostima ublažavaju posljedice opće krize i recesije, dodatno potencirane ratnim stradanjima našeg područja i izvanrednim situacijama kao što su bile katastrofalna poplava ili migrantska kriza.

Motivacijskom predavanju pod nazivom „Volontiram – mijenjam svijet !“ koje je održao ravnatelj GDCK Vinkovci Branko Tomić i radionici „Ovisnosti novog doba“ koje je održala Tena Galić, referentica socijalnih djelatnosti i za rad s mladima GDCK Vinkovci, uz učenike Tehničke škole Ruđera Boškovića, pridružili su se i učenici Srednje strukovne škole i Drvodjelske tehničke škole, pa je ukupno bilo nazočno preko 200 učenika i profesora.

Volonteri, članovi Ogranaka Mladih Crvenog križa su u holu škole dijelili i promidžbene materijale o zdravstvenim i socijalnim djelatnostima Hrvatskog Crvenog križa, a zainteresiranima je bio omogućen i upis u članstvo Hrvatskog Crvenog križa.

Na kraju programa predstavljena je i ideja o osnutku školskog volonterskog kluba "Zvrk".

Svim volonterima čestitamo njihov dan!

Benjamin Dobutović, povjerenik GDCK

Izvor: GDCK Vinkovci

09.01.2020. 14:03
Postovani korisnici, U ponedjeljak, 13.01.2020., CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme na podrucju: – Varazdinske zupanije u vremenu od 11:00 do 12:00 sati i – Medjimurske zupanije u ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske i Medjimurske zupanije, 13.01.2020. appeared first on CARNET .

27.12.2019. 11:12
Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS"
U CARNET-ovim prostorijama, 2. i 3. prosinca 2019. godine, održan je početni (kick-off) sastanak Erasmus+ projekta pod nazivom “DOTS - Development of transversal skills in STEM”. Cilj je projekta razvijati ... The post Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS" appeared first on CARNET .

15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
15.01.2020. 09:01
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.