5. prosinca Međunarodni dan volontera u Tehničkoj školi

Autor: Benjamin Dobutović, 5. 12. 2017.

VOLONTIRAM - MIJENJAM SVIJET !

Međunarodni dan volontera proglasila je Opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak, odnosno Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Sva društva Hrvatskog Crvenog križa obilježila su Međunarodni dan volontera – 5. prosinca pod sloganom „Volontiram – mijenjam svijet !“, želeći na taj način izraziti zahvalnost svim volonterima na njihovoj humanosti koju pokazuju svakog dana u godini.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci je aktivnosti u povodu Međunarodnog dana volontera provelo danas od 10 do 14 sati u srednjoškolskom centru u kojemu se nalaze Tehnička škola Ruđera Boškovića, Drvodjelska tehnička škola i Srednja strukovna škola Vinkovci.

Učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića su, zahvaljujući podršci ravnatelja prof. Mate Vukušića i velikom angažmanu povjerenika Crvenog križa u toj školi dipl.ing Benjamina Dobutovića, te profesora Marije Barac, Mirele Dobutović, Tatjane Dujić, Andreje Pokas, Mate Čeke i Marijana Balaža, već dugi niz godina iznimno aktivni u provedbi humanitarnih aktivnosti Crvenog križa čime pokazuju visoku razinu socijalne osjetljivosti, a svojim aktivnostima ublažavaju posljedice opće krize i recesije, dodatno potencirane ratnim stradanjima našeg područja i izvanrednim situacijama kao što su bile katastrofalna poplava ili migrantska kriza.

Motivacijskom predavanju pod nazivom „Volontiram – mijenjam svijet !“ koje je održao ravnatelj GDCK Vinkovci Branko Tomić i radionici „Ovisnosti novog doba“ koje je održala Tena Galić, referentica socijalnih djelatnosti i za rad s mladima GDCK Vinkovci, uz učenike Tehničke škole Ruđera Boškovića, pridružili su se i učenici Srednje strukovne škole i Drvodjelske tehničke škole, pa je ukupno bilo nazočno preko 200 učenika i profesora.

Volonteri, članovi Ogranaka Mladih Crvenog križa su u holu škole dijelili i promidžbene materijale o zdravstvenim i socijalnim djelatnostima Hrvatskog Crvenog križa, a zainteresiranima je bio omogućen i upis u članstvo Hrvatskog Crvenog križa.

Na kraju programa predstavljena je i ideja o osnutku školskog volonterskog kluba "Zvrk".

Svim volonterima čestitamo njihov dan!

Benjamin Dobutović, povjerenik GDCK

Izvor: GDCK Vinkovci

12.09.2019. 15:02
INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije
Postovani, U petak, 13.09.2019. u vremenu od 00:00 do 04:00 sati, pruzatelj usluge, Odasiljaci i veze d.o.o ce imati hitne interventne radove na mreznoj infrastrukturi. Tijekom navedenih radova ce doci ... The post INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije appeared first on CARNET .

11.09.2019. 16:00
Oglas u EOJN RH: 2019/S 0F2-0036179 The post Izrada cjelovitog programskog rješenja u sklopu projekta Informatizacija procesa i uspostava cjelovite elektroničke usluge upisa u odgojne i obrazovne ustanove appeared first on CARNET .

16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
16.09.2019. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.