Uskoro volonterski klub u našoj školi

Autor: Mia Bilić, 20. 11. 2017.

Početkom drugog polugodište ove školske godine planira se otvorenje školskog volonterskog kluba. U okviru projekta Školontiranje, financiranog sredstvima EU, ponovno su se u svrhu daljnjih priprema za kvalitetnu uspostavu i vođenje školskih volonterskih klubova, na jednom mjestu okupili volonteri i djelatnici iz 10 odgojno-obrazovnih ustanova s područja Vukovarsko-srijemske i Sisačko-moslavačke županije. Tehničku školu Ruđera Boškovića Vinkovci predstavljali su Igor Farbaš i Mia Bilić.

Cilj izobrazbe koja je održana u Novoj Gradišci od 15. do 18. studenog pod nazivom “Rad s mladima i rad u zajednici” je pružiti sudionicima dodatna znanja, metode i vještine u području motivacije i animacije mladih i njihovih roditelja u izvannastavne aktivnosti škole, a primarno u rad školskih volonterskih klubova. Izobrazbu su pripremile i provele trenerice iz PRONI Centra.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.