Dabar u našoj školi

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 15. 11. 2017.

​Hrvatska, kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) i ove godine organizira natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom.
Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju", Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku MZO i CARNet-a.

Neovisno o kategoriji, učenici rješavaju 15 izazovnih zadataka uz vremensko ograničenje od 45 minuta. Sudjelovanje je za sve učenike, učitelje i škole u potpunosti besplatno pa tako i ove godine u natjecanju sudjeluju i naši učenici.

​Učenici srednjih škola sudjeluju u kategoriji GigaDabar.

12.09.2019. 15:02
INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije
Postovani, U petak, 13.09.2019. u vremenu od 00:00 do 04:00 sati, pruzatelj usluge, Odasiljaci i veze d.o.o ce imati hitne interventne radove na mreznoj infrastrukturi. Tijekom navedenih radova ce doci ... The post INFO Prekid mrezne povezabosti na podrucju Primorsko-goranske zupanije appeared first on CARNET .

11.09.2019. 16:00
Oglas u EOJN RH: 2019/S 0F2-0036179 The post Izrada cjelovitog programskog rješenja u sklopu projekta Informatizacija procesa i uspostava cjelovite elektroničke usluge upisa u odgojne i obrazovne ustanove appeared first on CARNET .

16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
16.09.2019. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.