"23. dani Josipa i Ivana Kozarca"

Autor: Mateja Maričić, 2. 11. 2017.

Povodom „23. dana Josipa i Ivana Kozarca“ učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci sudjelovali su u različitim događajima.

U četvrtak 26. listopada u Kavani „Aurelia“ održan je „Hommage Ivo Fici“, kada su učenice Lorena Rajković (2. g) i Ines Puškarić (3. g) kazivale stihove vinkovačkoga književnika Ive Ficija, mnogima poznatijega kao glumca.

Sljedećega dana upriličen je program „Živi kapitali“ u sklopu kojega je našu školu posjetila Julijana Adamović, suvremena književnica iz Vukovara koja je ove godine nagrađena Poveljom uspješnosti za zbirku priča „Glineni anđeli“. Učenici su imali priliku upoznati književnicu, razgovarati s njome i doživjeti književnost na drugačiji način.

Posljednjega dana, u subotu, održano je „Jutro poezije“, na kojemu se vinkovački srednjoškolci predstavljaju vlastitom pjesmom. Iz pet škola (Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca, Gimnazija Matije Antuna Reljkovća, Zdravstvena i veterinarska škola dr. Andrije Štampara, Srednja strukovna škola Vinkovci, Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci) predstavljeno je 27 učenika, među kojima su najbrojniji bili učenici naše škole (Mihael Hlevnjak, Mato Horvatović, Nikolina Kopić, Helena Abramović, Zoltan Balko Macsai, Nikolina Stjepanović, Valentina Simon, Bruno Očevčić, Mirko Mačešić). Prvonagrađeni je učenik Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Matej Opolcer za pjesmu „Portret“ (mentorica Ivana Bubalo), a dodijeljene su i tri Povelje uspješnosti, od kojih su dvije pripale učenicima naše škole – Heleni Abramović (3. g) za pjesmu „00:27“ (mentorica Mateja Maričić) i Bruni Očevčiću (4. c) za pjesmu „Dom“ (mentorica Sandra Šimunović) te jedna učenici Gimnazije M. A. Reljkovića Tari Balen (2. razred) za pjesmu „Djevojčici sa šibicom“ (mentorica Nikolina Maletić).

U glazbenom dijelu Jutra sudjelovali su također naši učenici Petar Vučina (4. a) i Dora Vinković (4. c) te Mihael Nikić iz Gimnazije M. A. Reljkovića.

Zahvaljujemo i čestitamo učenicima!

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

02.07.2020. 13:03
Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima appeared first on CARNET .

9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.