"23. dani Josipa i Ivana Kozarca"

Autor: Mateja Maričić, 2. 11. 2017.

Povodom „23. dana Josipa i Ivana Kozarca“ učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci sudjelovali su u različitim događajima.

U četvrtak 26. listopada u Kavani „Aurelia“ održan je „Hommage Ivo Fici“, kada su učenice Lorena Rajković (2. g) i Ines Puškarić (3. g) kazivale stihove vinkovačkoga književnika Ive Ficija, mnogima poznatijega kao glumca.

Sljedećega dana upriličen je program „Živi kapitali“ u sklopu kojega je našu školu posjetila Julijana Adamović, suvremena književnica iz Vukovara koja je ove godine nagrađena Poveljom uspješnosti za zbirku priča „Glineni anđeli“. Učenici su imali priliku upoznati književnicu, razgovarati s njome i doživjeti književnost na drugačiji način.

Posljednjega dana, u subotu, održano je „Jutro poezije“, na kojemu se vinkovački srednjoškolci predstavljaju vlastitom pjesmom. Iz pet škola (Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca, Gimnazija Matije Antuna Reljkovća, Zdravstvena i veterinarska škola dr. Andrije Štampara, Srednja strukovna škola Vinkovci, Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci) predstavljeno je 27 učenika, među kojima su najbrojniji bili učenici naše škole (Mihael Hlevnjak, Mato Horvatović, Nikolina Kopić, Helena Abramović, Zoltan Balko Macsai, Nikolina Stjepanović, Valentina Simon, Bruno Očevčić, Mirko Mačešić). Prvonagrađeni je učenik Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Matej Opolcer za pjesmu „Portret“ (mentorica Ivana Bubalo), a dodijeljene su i tri Povelje uspješnosti, od kojih su dvije pripale učenicima naše škole – Heleni Abramović (3. g) za pjesmu „00:27“ (mentorica Mateja Maričić) i Bruni Očevčiću (4. c) za pjesmu „Dom“ (mentorica Sandra Šimunović) te jedna učenici Gimnazije M. A. Reljkovića Tari Balen (2. razred) za pjesmu „Djevojčici sa šibicom“ (mentorica Nikolina Maletić).

U glazbenom dijelu Jutra sudjelovali su također naši učenici Petar Vučina (4. a) i Dora Vinković (4. c) te Mihael Nikić iz Gimnazije M. A. Reljkovića.

Zahvaljujemo i čestitamo učenicima!

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.