Europski dan jezika

Autor: Tihana Mudrovčić, 27. 9. 2017.

Svakog 26. rujna zemlje članice Europske Unije obilježavaju Europski dan jezika. 2001. godine Vijeće Europe ovaj dan odredilo je kao prigodu za slavljenje jezične raznolikosti Europe te za promicanje važnosti učenja i poznavanja stranih jezika.Tim povodom danas su našu školu posjetili polaznici vrtića „Trnoružica“.

Mališani su tako sudjelovali na dvjema radionicama gdje su učili engleski i njemački jezik. Naše učenice i učenici iz 2.g, 3.g, 4.f i 4.g razreda, zajedno s nastavnicama Mirelom Dobutović i Tihanom Mudrovčić, osmislili su i proveli radionice gdje su mališani učili brojeve, dijelove tijela i zanimljive dječje pjesmice na stranim jezicima. Učenici su tako dobili priliku pokazati svoje znanje te ga prenijeti malim sudionicima ove manifestacije. Sudeći prema reakcijama svih sudionika, ovakav način obilježavanja Europskog dana jezika pokazao se vrlo zanimljivim te se nadamo što skorijem posjetu malih vrtićaraca.

Fotografije možete pogledati u galeriji:

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.