Europski dan jezika

Autor: Tihana Mudrovčić, 27. 9. 2017.

Svakog 26. rujna zemlje članice Europske Unije obilježavaju Europski dan jezika. 2001. godine Vijeće Europe ovaj dan odredilo je kao prigodu za slavljenje jezične raznolikosti Europe te za promicanje važnosti učenja i poznavanja stranih jezika.Tim povodom danas su našu školu posjetili polaznici vrtića „Trnoružica“.

Mališani su tako sudjelovali na dvjema radionicama gdje su učili engleski i njemački jezik. Naše učenice i učenici iz 2.g, 3.g, 4.f i 4.g razreda, zajedno s nastavnicama Mirelom Dobutović i Tihanom Mudrovčić, osmislili su i proveli radionice gdje su mališani učili brojeve, dijelove tijela i zanimljive dječje pjesmice na stranim jezicima. Učenici su tako dobili priliku pokazati svoje znanje te ga prenijeti malim sudionicima ove manifestacije. Sudeći prema reakcijama svih sudionika, ovakav način obilježavanja Europskog dana jezika pokazao se vrlo zanimljivim te se nadamo što skorijem posjetu malih vrtićaraca.

Fotografije možete pogledati u galeriji:

20.11.2019. 15:34
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj ... The post Udvostručen broj korisnika Loomena appeared first on CARNET .

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
20.11.2019. 08:47
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

Ukupno: 1052021