Umro je Zvonimir Nikolić-Nona

Autor: Benjamin Dobutović, 7. 7. 2017.

Večeras nas je potresla vijest da je u Općoj županijskoj bolnici Vinkovci od posljedica moždanog udara umro čovjek, prijatelj, pedagog i naš kolega Zvonimir Nikolić-Nona. Svi ga se sjećamo kao vrsnog profesora u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci  i trenera u Teniskom klubu ''Vinkovci'' koji je odgojio i pozitivno utjecao na niz generacija učenika naše škole i podigao mnoge tenisačice i tenisače.

Bio je organizator brojnih teniskih turnira na terenima Školskog športskog kluba ''Tehničar'', te profesor u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci. Nona je ostavio neizbrisivi trag u srcima svih onih koji su ga poznavali.
Posljednji ispraćaj našeg Zvonimira Nikolića-None je u ponedjeljak 10. srpnja 2017. na Gradskom groblju u Vinkovcima u 12:00 sati.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.