15. USKRSNA AKCIJA

Autor: Benjamin Dobutović, 12. 4. 2017.

Uz veliku podršku ravnatelja prof. Mate Vukušića, a u koordinaciji dr.sc. Tatjane Dujić, vjeroučitelja prof. Mate Čeke i povjerenika Crvenog križa dipl.ing. Benjamina Dobutovića, mladi humanitarci iz Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci su uoči Uskrsa, već petnaestu godinu u nizu, prikupljali u svojoj školi dobrotvorne priloge za  pomoć obiteljima u teškoj socijalnoj situaciji.

Akcija se provodi pod nazivom „Veseli Uskrs u siromašnoj obitelji“.

Za prikupljeni novac je kupljena hrana, slatkiši i higijenski artikli koji su donirani  Gradskom društvu Crvenog križa Vinkovci.

Kombijem vinkovačkog Crvenog križa učenici Tehničke škole će posjetiti  višečlane socijalno ugrožene obitelji i darovati  obiteljske pakete omogućivši im bogatiju trpezu…

Hvala svim učenicima i djelatnicima koji su doprinijeli uspjehu ove jubilarne 15. akcije.

Sretan Uskrs !

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.