SJAJAN ODZIV NA AKCIJU "PRVI PUT DARUJEM KRV !"

Autor: Benjamin Dobutović, 4. 4. 2017.

Uoči Svjetskog dana zdravlja, Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci u suradnji s Kliničkim zavodom za transfuzijsku medicinu Kliničkog bolničkog centra Osijek godinama organizira za punoljetne učenike vinkovačkih srednjih škola akciju dragovoljnog darivanja krvi pod simboličnim nazivom "Prvi put darujem krv !".

Već tradicionalno, na inicijativu i uz veliki motivacijski angažman povjerenika Crvenog križa u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Benjamina Dobutovića, ova akcija se provodi u prostorijama Tehničke škole Ruđera Boškovića, a osim profesora i punoljetnih učenika ove škole, akciji se pridružuju i profesori i učenici ostalih srednjih škola.

I današnja akcija je protekla uz sjajan odziv novih darovatelja, pa nije ni čudo da postotak darovatelja koji prvi put daruju krv na akcijama Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci iznosi 16%, dok je prosjek za Republiku Hrvatsku 7%.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci zahvaljuje svima koji su se uključili u "krvotok života", Tehničkoj školi na gostoprimstvu, Benjaminu Dobutoviću na velikom angažmanu i mladim volonterima Crvenog križa na pomoći u provedbi akcije.

Dio atmosfere možete vidjeti u fotogaleriji...

Izvor: Crveni Križ Vinkovci

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

18.12.2017. 13:49
Blagdansko radno vrijeme CARNetovog Helpdeska
U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana CARNetov Helpdesk će raditi prema sljedećem rasporedu:

15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
15.01.2018. 09:00
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU. Prije 19 godina RH je uspostavila diplomatske odnose s Njemačkom, državom koja je odigrala bitnu ulogu u priznavanju Hrvatske u svijetu.