SJAJAN ODZIV NA AKCIJU "PRVI PUT DARUJEM KRV !"

Autor: Benjamin Dobutović, 4. 4. 2017.

Uoči Svjetskog dana zdravlja, Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci u suradnji s Kliničkim zavodom za transfuzijsku medicinu Kliničkog bolničkog centra Osijek godinama organizira za punoljetne učenike vinkovačkih srednjih škola akciju dragovoljnog darivanja krvi pod simboličnim nazivom "Prvi put darujem krv !".

Već tradicionalno, na inicijativu i uz veliki motivacijski angažman povjerenika Crvenog križa u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Benjamina Dobutovića, ova akcija se provodi u prostorijama Tehničke škole Ruđera Boškovića, a osim profesora i punoljetnih učenika ove škole, akciji se pridružuju i profesori i učenici ostalih srednjih škola.

I današnja akcija je protekla uz sjajan odziv novih darovatelja, pa nije ni čudo da postotak darovatelja koji prvi put daruju krv na akcijama Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci iznosi 16%, dok je prosjek za Republiku Hrvatsku 7%.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci zahvaljuje svima koji su se uključili u "krvotok života", Tehničkoj školi na gostoprimstvu, Benjaminu Dobutoviću na velikom angažmanu i mladim volonterima Crvenog križa na pomoći u provedbi akcije.

Dio atmosfere možete vidjeti u fotogaleriji...

Izvor: Crveni Križ Vinkovci

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

17. studenoga - Svjetski dan filozofije
17.11.2017. 08:30
17. studenoga - Svjetski dan filozofije
Svjetski dan filozofije je međunarodna manifestacija koju je pokrenuo 2002. UNESCO-ov Ured za filozofiju. Manifestacija je zamišljena kao niz predavanja o filozofiji za širu javnost u svrhu boljeg razumijevanja struke i mjesta filozofije u suvremenom svijetu, a obilježava se svakog trećeg četvrtka u studenom.