SJAJAN ODZIV NA AKCIJU "PRVI PUT DARUJEM KRV !"

Autor: Benjamin Dobutović, 4. 4. 2017.

Uoči Svjetskog dana zdravlja, Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci u suradnji s Kliničkim zavodom za transfuzijsku medicinu Kliničkog bolničkog centra Osijek godinama organizira za punoljetne učenike vinkovačkih srednjih škola akciju dragovoljnog darivanja krvi pod simboličnim nazivom "Prvi put darujem krv !".

Već tradicionalno, na inicijativu i uz veliki motivacijski angažman povjerenika Crvenog križa u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Benjamina Dobutovića, ova akcija se provodi u prostorijama Tehničke škole Ruđera Boškovića, a osim profesora i punoljetnih učenika ove škole, akciji se pridružuju i profesori i učenici ostalih srednjih škola.

I današnja akcija je protekla uz sjajan odziv novih darovatelja, pa nije ni čudo da postotak darovatelja koji prvi put daruju krv na akcijama Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci iznosi 16%, dok je prosjek za Republiku Hrvatsku 7%.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci zahvaljuje svima koji su se uključili u "krvotok života", Tehničkoj školi na gostoprimstvu, Benjaminu Dobutoviću na velikom angažmanu i mladim volonterima Crvenog križa na pomoći u provedbi akcije.

Dio atmosfere možete vidjeti u fotogaleriji...

Izvor: Crveni Križ Vinkovci

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
11.07.2018. 07:56
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.