Izložba radova učenika Tehničke gimnazije u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci

Autor: Marija Barac, 14. 3. 2017.

Učenici Tehničke gimnazije su povodom Mjeseca hrvatskoga jezika i Dana hrvatskoga jezika zajedno s nastavnicom mentoricom Matejom Maričić osmislili izložbu svojih radova na temu Hrvatsko jezikoslovlje u 17. i 18. stoljeću. Izložba je postavljena u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci. Na ovaj su način učenici utkali svoje znanje i darovitost u očuvanje hrvatskoga jezika i jezikoslovlja. Pogledajte i fotografije u galeriji fotografija

Evo što o manifestacijama kaže Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje:

"Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje 2013. godine pokrenuo je posebnu manifestaciju Mjesec hrvatskoga jezika. Potaknuti činjenicom da je hrvatski jezik od 1. srpnja 2012. godine postao službeni jezik Europske unije željeli smo u svih govornika hrvatskoga jezika podići razinu svijesti o važnosti očuvanja tog temelja hrvatskoga nacionalnoga identiteta: materinskoga jezika. Upravo je Međunarodni dan materinskoga jezika 21. veljače uzet kao početak Mjeseca hrvatskoga jezika, a završetak je 17. ožujka, na dan objave 'Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika' iz 1967. godine. Hrvatski je sabor 1997. godine utemeljio Dane hrvatskoga jezika koji traju od 11. do 17. ožujka. Tako Mjesec hrvatskoga jezika logično zaokružuje priču o materinskom hrvatskom jeziku – jeziku naše pismenosti, kulture i identiteta."

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

21. rujna - Međunarodni dan mira
21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.