Učenici na 20. vinkovačkom karnevalu

Autor: Mateja Maričić, 1. 3. 2017.

Učenici Tehničke škole sudjelovali su u karnevalskoj povorci ulicama grada Vinkovaca 26. veljače 2017. Aktualizirajući poznatu Orwellovu temu iz modernoga romana „Životinjska farma“, maskama i transparentima dočarali su (ne)jednakost u društvu.

Jesmo li svi jednaki? S obzirom na zakone svi imamo ista i jednaka prava, barem na papiru. U Povelji UN-a piše da su svi ljudi stvoreni jednaki. U Bibliji piše da su svi ljudi stvoreni na sliku Božju pa su zbog toga i pred Bogom jednaki. No problem nastaje kada svakodnevno uočavamo različite oblike nejednakosti. Tako učenici iz svoje perspektive kritiziraju stanje u RH, ali i odnos EU prema „novim“, „malim“ članicama iste. Iskazujući svoje nezadovoljstvo, potaknuli su i ostale da razmisle o zakonima koji vrijede za „nas“ i za „njih“.

Fotografije s karnevala pogledajte u Foto-galeriji.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

21. rujna - Međunarodni dan mira
21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.