Učenici na 20. vinkovačkom karnevalu

Autor: Mateja Maričić, 1. 3. 2017.

Učenici Tehničke škole sudjelovali su u karnevalskoj povorci ulicama grada Vinkovaca 26. veljače 2017. Aktualizirajući poznatu Orwellovu temu iz modernoga romana „Životinjska farma“, maskama i transparentima dočarali su (ne)jednakost u društvu.

Jesmo li svi jednaki? S obzirom na zakone svi imamo ista i jednaka prava, barem na papiru. U Povelji UN-a piše da su svi ljudi stvoreni jednaki. U Bibliji piše da su svi ljudi stvoreni na sliku Božju pa su zbog toga i pred Bogom jednaki. No problem nastaje kada svakodnevno uočavamo različite oblike nejednakosti. Tako učenici iz svoje perspektive kritiziraju stanje u RH, ali i odnos EU prema „novim“, „malim“ članicama iste. Iskazujući svoje nezadovoljstvo, potaknuli su i ostale da razmisle o zakonima koji vrijede za „nas“ i za „njih“.

Fotografije s karnevala pogledajte u Foto-galeriji.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

18.12.2017. 13:49
Blagdansko radno vrijeme CARNetovog Helpdeska
U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana CARNetov Helpdesk će raditi prema sljedećem rasporedu:

15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
15.01.2018. 09:00
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU. Prije 19 godina RH je uspostavila diplomatske odnose s Njemačkom, državom koja je odigrala bitnu ulogu u priznavanju Hrvatske u svijetu.