Učenici na 20. vinkovačkom karnevalu

Autor: Mateja Maričić, 1. 3. 2017.

Učenici Tehničke škole sudjelovali su u karnevalskoj povorci ulicama grada Vinkovaca 26. veljače 2017. Aktualizirajući poznatu Orwellovu temu iz modernoga romana „Životinjska farma“, maskama i transparentima dočarali su (ne)jednakost u društvu.

Jesmo li svi jednaki? S obzirom na zakone svi imamo ista i jednaka prava, barem na papiru. U Povelji UN-a piše da su svi ljudi stvoreni jednaki. U Bibliji piše da su svi ljudi stvoreni na sliku Božju pa su zbog toga i pred Bogom jednaki. No problem nastaje kada svakodnevno uočavamo različite oblike nejednakosti. Tako učenici iz svoje perspektive kritiziraju stanje u RH, ali i odnos EU prema „novim“, „malim“ članicama iste. Iskazujući svoje nezadovoljstvo, potaknuli su i ostale da razmisle o zakonima koji vrijede za „nas“ i za „njih“.

Fotografije s karnevala pogledajte u Foto-galeriji.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

17. studenoga - Svjetski dan filozofije
17.11.2017. 08:30
17. studenoga - Svjetski dan filozofije
Svjetski dan filozofije je međunarodna manifestacija koju je pokrenuo 2002. UNESCO-ov Ured za filozofiju. Manifestacija je zamišljena kao niz predavanja o filozofiji za širu javnost u svrhu boljeg razumijevanja struke i mjesta filozofije u suvremenom svijetu, a obilježava se svakog trećeg četvrtka u studenom.