Učenici na 20. vinkovačkom karnevalu

Autor: Mateja Maričić, 1. 3. 2017.

Učenici Tehničke škole sudjelovali su u karnevalskoj povorci ulicama grada Vinkovaca 26. veljače 2017. Aktualizirajući poznatu Orwellovu temu iz modernoga romana „Životinjska farma“, maskama i transparentima dočarali su (ne)jednakost u društvu.

Jesmo li svi jednaki? S obzirom na zakone svi imamo ista i jednaka prava, barem na papiru. U Povelji UN-a piše da su svi ljudi stvoreni jednaki. U Bibliji piše da su svi ljudi stvoreni na sliku Božju pa su zbog toga i pred Bogom jednaki. No problem nastaje kada svakodnevno uočavamo različite oblike nejednakosti. Tako učenici iz svoje perspektive kritiziraju stanje u RH, ali i odnos EU prema „novim“, „malim“ članicama iste. Iskazujući svoje nezadovoljstvo, potaknuli su i ostale da razmisle o zakonima koji vrijede za „nas“ i za „njih“.

Fotografije s karnevala pogledajte u Foto-galeriji.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.