"Valentine's Day Poetry Project"

Autor: Tihana Mudrovčić, 22. 2. 2017.

U utorak, 21.veljače, u našoj školi vrlo zanimljivom video konferencijom uživo završen je eTwinning projekt povodom Valentinova. Učenici naše škole tako su imali prilike družiti se s učenicima srednjih škola iz Turske, Ukrajine i Grčke.

U razdoblju od 30.siječnja do 21.veljače 2017.godine,U Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci održao se eTwinning projekt povodom Valentinova na engleskom jeziku u organizaciji nastavnica Tihane Mudrovčić, Tatjane Dujić, Marije Barac, Andreje Pokas, Katarine Josić i Sandre Šimunović.

Učenici su sudjelovali na mrežnom projektu zajedno s učenicima srednjih škola iz Turske(Istanbul), Ukrajine( Cherkasy) i Grčke( Thessaloniki). Cilj projekta bio je upoznati se s vršnjacima iz drugih zemalja, s njihovim jezikom, kulturom i običajima vezanim uz proslavu Valentinova, te sa suvremenom ljubavnom poezijom i pjesnicima Turske, Ukrajine i Grčke.

Tijekom projekta učenici su na TwinSpaces portalu objavljivali videe u kojima su predstavljali sebe, svoj grad i svoju školu. Također su objavljivali svoje radove- fotografije i pjesme. Drugi tjedan projekta učenici su odabrali 6 pjesama poznatih hrvatskih pjesnika, te snimili čitanje istih, kako bi olakšali stranim učenicima njihovo čitanje i razumijevanje.

Kraj projekta obilježila je video konferencija 21.veljače tijekom koje su učenici raspravljali o običajima obilježavanja Valentinova, i tijekom koje su čitali poeziju na stranom jeziku. Učenici naše škole tako su imali priliku čitati na turskom, ukrajinskom i grčkom jeziku. Bilo je izuzetno zanimljivo čuti strane učenike kako čitaju djela Dragutina Tadijanovića, A. B. Šimića, Ivana Kozarca, Josipa Pupačića, A. G. Matoša i Vesne Parun.

S ovim projektom smatramo kako smo ostvarili vrlo vrijedno iskustvo što se tiče organizacije i provođenja projekata, stvorili smo nove kontakte i potencijalne partnere za nove projekte, te još vrijednije stekli smo nove prijatelje.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.