"Valentine's Day Poetry Project"

Autor: Tihana Mudrovčić, 22. 2. 2017.

U utorak, 21.veljače, u našoj školi vrlo zanimljivom video konferencijom uživo završen je eTwinning projekt povodom Valentinova. Učenici naše škole tako su imali prilike družiti se s učenicima srednjih škola iz Turske, Ukrajine i Grčke.

U razdoblju od 30.siječnja do 21.veljače 2017.godine,U Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci održao se eTwinning projekt povodom Valentinova na engleskom jeziku u organizaciji nastavnica Tihane Mudrovčić, Tatjane Dujić, Marije Barac, Andreje Pokas, Katarine Josić i Sandre Šimunović.

Učenici su sudjelovali na mrežnom projektu zajedno s učenicima srednjih škola iz Turske(Istanbul), Ukrajine( Cherkasy) i Grčke( Thessaloniki). Cilj projekta bio je upoznati se s vršnjacima iz drugih zemalja, s njihovim jezikom, kulturom i običajima vezanim uz proslavu Valentinova, te sa suvremenom ljubavnom poezijom i pjesnicima Turske, Ukrajine i Grčke.

Tijekom projekta učenici su na TwinSpaces portalu objavljivali videe u kojima su predstavljali sebe, svoj grad i svoju školu. Također su objavljivali svoje radove- fotografije i pjesme. Drugi tjedan projekta učenici su odabrali 6 pjesama poznatih hrvatskih pjesnika, te snimili čitanje istih, kako bi olakšali stranim učenicima njihovo čitanje i razumijevanje.

Kraj projekta obilježila je video konferencija 21.veljače tijekom koje su učenici raspravljali o običajima obilježavanja Valentinova, i tijekom koje su čitali poeziju na stranom jeziku. Učenici naše škole tako su imali priliku čitati na turskom, ukrajinskom i grčkom jeziku. Bilo je izuzetno zanimljivo čuti strane učenike kako čitaju djela Dragutina Tadijanovića, A. B. Šimića, Ivana Kozarca, Josipa Pupačića, A. G. Matoša i Vesne Parun.

S ovim projektom smatramo kako smo ostvarili vrlo vrijedno iskustvo što se tiče organizacije i provođenja projekata, stvorili smo nove kontakte i potencijalne partnere za nove projekte, te još vrijednije stekli smo nove prijatelje.