Održan kontakt seminar Connecting Public Authorities and Educational Institutions in Erasmus+

Autor: Mirela Dobutović, 6. 12. 2016.

Od 9. do 11. studenoga 2016. naša škola sudjelovala je na transnacionalnom kontaktnom seminaru Connecting Public Authorities and Educational Institutions in Erasmus+ u organizaciji Agencije za mobilnost i programe EU u prekrasnom hotelu Le Meridien Lav u Splitu.

U organizaciji Agencije za mobilnost i programe EU održan je od 9. do 11. studenoga 2016. u Splitu transnacionalni kontakt seminar Connecting Public Authorities and Educational Institutions in Erasmus+. Seminaru je nazočilo 88 sudionika iz 21 zemlje, te predstavnici Agencije za mobilnost i programe EU, ne samo iz Hrvatske nego i iz drugih zemalja Europske unije.

Imali smo priliku razmijeniti iskustava s drugim sudionicima, upoznati neke nove buduće projektne partnere, bolje pripremiti nove projekte u okviru Erasmus+ KA2 strateških partnerstava. Također smo mogli čuti pregršt primjera dobre prakse, a isto tako smo raspravljali o prednostima uključivanja lokalnih i regionalnih predstavnika vlasti u projekte. Divna druženja i mnoštvo novih spoznaja ponukali su nas da se još više uključimo u pisanje projekata, osmišljavanje novih ideja i kreiranje bolje budućnosti za našu djecu.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

21. rujna - Međunarodni dan mira
21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.