Međunarodni dan volontera u Tehničkoj školi

Autor: Benjamin Dobutović, 5. 12. 2016.

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan volontera, pa tako i u našoj školi.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci obilježilo je Međunarodni dan volontera - 5. prosinca cjelodnevnim programom sa sloganom "Volontiram - mijenjam svijet ! Glasnije za humanost !" koji je održan u srednjoškolskom centru u kojemu se nalaze Tehnička škola Ruđera Bošković.

Zahvaljujući velikoj podršci ravnatelja  prof. Mate Vukušića provedbi humanitarnog programa Hrvatskog Crvenog križa, te velikom angažmanu povjerenika Crvenog križa dipl.ing. Benjamina Dobutovića ali i velikoj zainteresiranosti mladih, već godinama učenici ove škole provode veliki broj humanitarnih aktivnosti kako bi pomogli ljudima u potrebi.

Ovom prigodom pred više od 200 učenika i profesora iz ove škole ravnatelj GDCK Vinkovci Branko Tomić je održao motivacijsku prezentaciju "Volontiram - mijenjam svijet ! Glasnije za humanost !", a potom referentica socijalnih djelatnosti i za rad s mladima Crvenog križa Vinkovci Tena Galić i volonteri Katarina Brkić i Vladimir Polešćuk interaktivnu radionicu "Stavovi o ovisnosti".

Završna aktivnost je bila snimanje "milenijske fotografije" sa sloganom ovogodišnjeg obilježavanja Međunrodnog dana volontera "Volontiram - mijenjam svijet ! Glasnije za humanost !". Bili su postavljeni i informativni štandovi o aktivnostima Hrvatskog Crvenog križa, a zainteresirani su mogli popuniti pristupnice za članstvo u Hrvatskom Crvenom križu, pa je tako ovom prilikom Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci dobilo 93 nova člana.

Izvor: Crveni Križ Vinkovci

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.