EURODESK- predavanje za maturante

Autor: Marija Barac, 26. 10. 2016.

Velika Eurodeskova kampanja „Time to Move“ u listopadu će mlade diljem Europe informirati o mogućnostima volontiranja, stažiranja, studiranja i putovanja. U petak 28. listopada u učionici br. 12 u 8:50, predstavnici završnih razreda doznat će informacije koje se tiču volontiranja, stažiranja, studiranja i putovanja unutar EU. Predstavnici razreda će na satu razredne zajednice prenijeti dobivene informacije ostalim učenicima.

Velika europska kampanja „Time to move“ održat će se u listopadu u svim zemljama članicama Europske unije, a u Hrvatskoj će se u sklopu kampanje od 1. do  31. listopada održati raznovrsni događaji u više od 20 gradova. Kampanja se održava 3. godinu zaredom sa svrhom poticanja mladih na mobilnost, odnosno informiranja o mogućnostima za volontiranje, stažiranje, studiranje i putovanje u Europi i izvan nje, u organizaciji Eurodeska, informacijske mreže Europske komisije koja mladima pruža informacije o njihovim mogućnostima za mobilnost, europskim programima i natječajima te ih potiče da postanu aktivni europski građani (www.eurodesk.eu).